Játékosok

Férfi válogatott hírek

Article cover photo

Picit kár érte, de sokkal jobban nézett ki

A múlt heti, elég egyértelmű vereséget követően győzelmet engedett ki a kezéből válogatottunk az olaszok vendégeként, Syracusában. A második negyedtől végig vezettünk a remeklő balkezesek, Zalánki Gergő és Vámos Márton vezérletével, a zárórész elején hárommal is, ám az utolsó hét percben nem tudtunk betalálni, és 10-10 után az ötméterespárbajt a hazaiak húzták be.

A múlt hősei: Faragó Tamás

Ha van vízilabdázó, akire teljes mértékben illik a megkülönböztetés, hogy ikon, az dr. Faragó Tamás. A hetvenes évek aranykorszakának leginkább meghatározó játékosa, aki a montreali olimpiai arany kivívásának abszolút főszereplője volt. Később edzőként is maradandót alkotott, leginkább a női válogatottal, amelyet Európa- és világbajnoki címig vezetett. Ahogy játékosként is kitűnt, fizimiskájával és személyiségével, úgy azóta is megmaradt egyedinek és utánozhatatlannak: bármikor szólal meg, bármilyen témában, arra nem lehet nem odafigyelni.