Eb-selejtező: győzelem az oroszok ellen

2019. március 28. 19:25

Varga Tamás és Nádor Zsombor tanítványai sikerrel vették az első akadályt, fordulatos és kiélezett mérkőzésen 12-10-re legyőzték Oroszországot a podgoricai Eb-selejtező első játéknapján.

Miként arról beszámoltunk, a Varga Tamás irányította 2004-es válogatott kedden Szerbia után Montenegró felé vette az irányt, ahol a tét nem kisebb, mint a nyári, bulgáriai kontinensviadalon való részvétel. A selejtezőn a házigazda montenegróiak mellett Magyarország, Moldova, Oroszország és Törökország száll harcba a továbbjutásért.

A 2004-es válogatott a podgoricai kvalifikáció első mérkőzésén Oroszország nemzeti együttesével nézett farkasszemet. Jól kezdtek mieink, az első minutumban Barics Bence szerzett vezetést emberelőnyből, ám az első játékrész végére 3-2-re fordított az ellenfél, félidőben pedig már 8-6 állt az eredményjelzőn. Varga Tamás és Nádor Zsombor együttese azonban nem adta fel, a harmadik negyedben Barics Bence vezérletével felkapaszkodtak a magyar fiatalok 9-9-re, majd a mindent eldöntő, negyedik negyedben egy villámgyorsan berámolt hármassal (sorrendben Nagy Ákos, Kis Ferenc, Országh Mihály góljaival) eldöntötték a mérkőzést, és 12-10-re legyőzték az oroszokat.

Varga Tamás az összecsapás után így értékelt: „Nagyon álmosan kezdtük a mérkőzést, ez az első két negyedben meg is látszott, de szerencsére volt tartása a csapatnak, s a harmadik, negyedik negyedben visszajöttünk a meccsbe és hatalmas szívvel, csapategységgel győztünk!"