Világbajnoki bronzérmes a magyar válogatott!

2018. augusztus 19. 16:30

Hatalmasat harcolt egymással a házigazda magyar válogatott és Szerbia nemzeti együttese a szombathelyi ifjúsági-világbajnokság bronzmérkőzésén, ám a hajrát Horváth János legénysége bírta jobban. A magyar csapat 14-13-as győzelmével a dobogó harmadik fokán zárta a világbajnokságot!

A rekkenő hőség ellenére már a bronzmérkőzésre megteltek a lelátók a szombathelyi Tófürdőn a IV. FINA Férfi Ifjúsági Világbajnokság zárónapján. A házigazda magyar válogatott nagyszerű hangulatban szállhatott harcba a harmadik helyért, több száz torokból zúgott a „Hajrá, magyarok!" rigmus.

A csapatok rögtön egymásnak estek, a vezetést pedig a harmadik minutumban a szerb csapatkapitány, Sulc Krisztián szerezte meg. Nem kellett sokat várni az első házigazda találatra sem, fél percen belül Bóbis Botond egalizált, majd Arsenije Mitrovics találatára is a KSI fiatalja, Bóbis Botond felelt. Sőt, a magyar válogatott hármasának harmadik góljával a vezetést is átvette Horváth János együttese, az ötméteresből eredményes Fekete Gergő pedig kettőre növelte az előnyt. Petar Mitrovics fórgóljával zárkózott Szerbia, azonban Szeghalmi Zsombor találatával ismét kétgólos differenciát mutatott az eredményjelző. Az első részeredményt 00:01-nél Marko Radovics állította be büntetőből, 5-4.

A második negyed elején Schmölcz Norman állította vissza a kétgólos különbséget, de Marko Radovics és Nemanja Stanojevics góljaival kiegyenlített Szerbia, majd Arsenije Mitrovics találatával a vezetést is átvette Uros Stevanovics legénysége. A három szerb gól után kapust cserélt a magyar ifjúsági-válogatott, Grieszbacher Márk helyére Korom Dániel állt be. A nagyszünet előtt nem sokkal, 00:18-nál Fekete Gergő eresztett el egy lövést, akciógóljával pedig ismét döntetlen állt a táblán, 7-7.
Nagyszünet után ezúttal a szerbek kezdtek jobban, Nemanja Stanojevics talált be rögtön az első támadás végén, majd Sulc Krisztián szerezte meg önmaga második, csapata kilencedik találatát - Korom Dániel hárította a kapuját célzó lövést, ám a kipattanót könyörtelenül bevágta a szerb csapatkapitány. A folytatásban felváltva záporoztak a gólok, Baksa Benedek góljával zárkózott a magyar válogatott, találatára Arsenije Mitrovics felelt, majd érkezett egy újabb Baksa-találat, de ezúttal sem maradt adós a válasszal a rivális: Radovic Marko váltotta gólra a Szerbia javára megítélt ötméterest. A harmadik negyedet Dala Döme egy perccel a játékrész vége előtt eleresztett akciógólja zárta, 10-11.

Az UVSE tehetsége a bronzmérkőzés negyedik negyedében ott folytatta, ahol a harmadik felvonás végén abbahagyta: ám találata ezúttal egyenlítést ért! Szűk egy percen belül pedig újra átvette a vezetést Horváth János legénysége, a feltartóztathatatlan Bóbis Botond a negyedik gólját szerezte. Óriási küzdelem folyt a medencében. Marko Radovics emberelőnyben értékesített találatával egalizált a szerb válogatott, de Szeghalmi Zsombor pillanatokon belül visszavette a vezetést a házigazdának, Bóbis Botond hajrában lőtt ötösével pedig eldőlt a bronzmérkőzés sorsa. A 14-13-as magyar győzelmet jelentő végeredményt Szerbia állította be Ganics Vukasin révén.

MVLSZ_Fiu_ifi_VB_HUN_SRB_20180819_MaD_016.jpgHorváth János együttese 14-13-as sikerével bronzéremmel zárta a szombathelyi világbajnokságot. A mérkőzés MVP-je Bóbis Botond lett! Szép volt, fiúk!

A világbajnoki bronzérmes magyar ifjúsági-válogatott: Grieszbacher Márk (KSI) és Korom Dániel (Vasas) - kapusok; Baksa Benedek (UVSE), Bóbis Botond (KSI), Csorba Tamás (BVSC), Dala Döme (UVSE), Ekler Bendegúz (AVUS), Fekete Gergő (Debrecen), Fodor Olivér (BVSC), Schmölcz Norman (KSI), Szeghalmi Zsombor (Szolnok), Szieben László (UVSE), Vékony Ákos (KSI) - mezőnyjátákosok. Szövetségi kapitány: Horváth János. Másodedző: Dávid Zoltán. Kapusedző: Bors László. Orvos: Dr. Hangody László. Videóelemző: Horváth Dániel.

FINA Férfi Ifjúsági Világbajnokság
Szombathely, 2018. augusztus 11-19.

A 3. helyért
MAGYARORSZÁG-SZERBIA 14-13 (5-4, 2-3, 3-4, 4-2)
Vezette: Ohme (német), Duraskovic (montenegrói)

MAGYARORSZÁG: Grieszbacher Márk - Szieben A. László, Bóbis Botond 5, Baksa Benedek 2, Fodor Olivér, Schmölcz Norman 1, Dala Döme 2, Csorba Tamás, Szeghalmi Zsombor 2, Fekete Gergő 2, Ekler Bendegúz, Vékony Ákos, Korom Dániel (kapus). Szövetségi kapitány: Horváth János

SZERBIA: Bulajics Milan - Barnkovics Stefan, Stanojevics Nemanja 2, Ganics Vukasin 1, Tanasijevics Jovan, Ilics Marko, Mitrovics Petar 1, Mitrovics Arsenije 3, Banovics Marko, Sulc Krisztián 2, Marics Uros, Radovics Marko 4. Szövetségi kapitány: Stevanovics Uros

Spanyolország-Görögország 8-9