Döntetlen Oroszország ellen - csoportmásodik a házigazda

2018. augusztus 15. 20:30

Izgalmas és fordulatos mérkőzést vívott egymással a házigazda magyar válogatott és Oroszország nemzeti együttese, ám egyik csapat sem bírt a másikkal, így 9-9-es döntetlen zárta a szombathelyi ifjúsági világbajnokság csoportküzdelmeit. Horváth János együttese csütörtökön 20.00-kor Egyesült Államokkal csap össze.

Kedden este, a Magyarország-Argentína összecsapással nem ért véget a napja a szombathelyi ifjúsági vízilabda-világbajnokság delegátusának. A 13-10-es hellén sikerrel végződő Görögország-Oroszország mérkőzés utolsó másodperceiben az oroszok centere, Pelikh Valerii és a görögök védője, Kovrouvanis Nikolaos csapott össze, mely összetűzés végén előbbi látványosan ütött víz fölött. A játékvezetői páros mindkét vétkest cserés kiállítással büntette - a FINA delegátus szerint azonban tévesen, ezért a napi versenyprogram végén az új, kísérleti szabályok egyikét alkalmazva - miszerint egy adott meccs videófelvétele alapján utólag is szankcionálhatnak -, a delegátus visszanézte a vitás esetet videón. Nem sokkal később pedig a döntés is megszületett, a sportág nemzetközi történetében először: Pelikh Valerii brutalitást követett el, ezért egy mérkőzésre szóló eltiltást kapott, vagyis az oroszok kilencese a házigazda magyar válogatott elleni, utolsó csoportmérkőzésen nem húzhatott szerelést. A videóbíró alkalmazását egyébként csapat is kezdeményezheti a lefújást követő 30 percen belül és 500 svájci frank megfizetésével, ám ezúttal a TWPC saját hatáskörében járt el, a találkozó ellenőrének kérésére.
A B-csoport második és harmadik helyéről döntő találkozó egy-egy kapufával és kihagyott helyzettel indult, mígnem a harmadik minutumban a vezető találat is megszületett, melyet a magyar válogatott csapatkapitánya, Baksa Benedek tüzelt az orosz kapuba. Két perc múlva Vasilev Ivan büntetőjével egalizált Oroszország, ám a megúszó Bóbis Botond góljával ismét a hazaiaknál volt az előny, 1-2.

IMG_9797.jpgA második játékrész első támadása góllal fejeződött be, méghozzá hazai találattal, Fodor Olivér villant centerből. Frolov Daniil fórgóljával rögtön szépített az ellenfél, sőt, Fedorin Vladimir legénysége döntetlenre is módosíthatott volna, ám a második orosz találatot jegyző Frolov ötméterese a kapufán csattant. Ami nem jött össze büntetőből, az összejött akcióból, Frolov Daniil révén csak sikerült az egyenlítés a riválisnak. Fekete Gergő centergóljával visszavette a vezetést Horváth János együttese, de Volkov Nikita akciógóljával félidő előtt még egalizált Oroszország, 4-4.

IMG_9756.jpgNagyszünetben megrázták magukat Fedorin Vladimir tanítványai, és rögtön a negyed elején Volkov Nikita valamint Andrianov Artem góljaival elléptek kettővel. A harmadik nyolc perc Ekler Bendegúz találatával zárult, mellyel a mindent eldöntő, utolsó felvonás előtt egyre csökkent az oroszok előnye, 6-5.

IMG_9816.jpg Baksa Benedek bombájával újra egyenlő volt az állás (6-6), de Oroszország Vasilev Ivan akciógóljával rögtön a magyar találat után visszavette a vezetést. Nem hagyta azonban ezt annyiban a házigazda, az oroszok hatosát, Vladislav Pantazievet kiállították, Horváth János időt kért, Fekete Gergő pedig gólra váltotta a magyar csapat emberelőnyét. Mikhailov Nikita és Vasilev Ivan találataival ismét meglépett az ellenfél, mely kellőképpen felpaprikázta a magyar válogatottat, Horváth János csapata elképesztő hajrába kezdett. Előbb Bóbis Botond szépített, majd 00.49-nél Vékony Ákos tüzelt, fórgóljával pedig újra döntetlen állt az eredményjelzőn (9-9). A találkozó Grieszbacher Márk óriási bravúrjával zárult.
Mindez azt jelenti, hogy a magyar ifjúsági-válogatott jobb gólkülönbségének köszönhetően csoportmásodikként folytathatja a szombathelyi világbajnokság küzdelmeit. Horváth János legénysége csütörtökön 20.00-kor Egyesült Államok válogatottjával mérkőzik meg.