1 pont, lépjünk tovább!

2016. április 4. 17:06

A magyar férfiválogatott 14–14-es döntetlent játszott Kanadával, így a trieszti olimpiai selejtezőn 3 ponttal áll. Folytatás kedden Románia ellen.

Csoportrangadó.

Azok után, hogy a talán legveszélyesebbek tartott csoportriválisunkat, Oroszországot legyőzte Kanada az 1. fordulóban (ráadásul 4–6-ról fordítva 7–6-ra!), a hétfői csatát nevezhettük ki ennek.

Ennek megfelelő intenzitással kezdte csapatunk a partit: a franciák ellen nem jöttek be a lövések Varga Dénesnek, ezúttal azonban rögvest két pontos bombát eresztett meg emberfórban, így léptünk el 2–0-ra. A védekezés rendben volt, így nem tudott sokáig közelebb lépni Pino Porzio együttese – más kérdés, a mieink pedig nem tudtak ellépni jobban, mert Bedő Krisztián ellen rendre kontrát ítéltek. A harmadik ilyen után a megúszó Conway bevette Nagy Viktor kapuját, izgulni azonban nem kellett. Hosnyánszky Norbert csuklója emberfórban villant, majd a centerbe visszatérő Hárai Balázs brusztolt ki egy ötméterest, amelyet Manhercz Krisztián értékesített. Aztán Constantin Bicari szabaddobása és Boyd irtózatos lökete akadt be, miközben mi kihagytunk egy fórt (Hárai húzása nehéz helyzetben nem jött be), így 4–3-as előnnyel zárta válogatottunk az első negyedet.

A folytatásban emberelőnyben kontrát fújtak Erdélyi Balázs ellen, odaát pedig Graham egyenlített – kezdhettünk mindent elölről. Az OSC légiósa gyönyörű pörgetett ejtéssel Kanadát jutatta 5–4-es előnyhöz, egyértelmű volt, ez más meccs, mint a franciák elleni. Hosnyánszky fórból egyenlített, majd Nagy Viktor hárított hátrányban, Boyd pedig mellétrafált. Decker Ádám remek elmozdulása után kapta a labdát Erdélyitől kiváló ütemben, a helyzetét precízen kihasználta, aztán Vámos Márton már 7–5-re alakította az eredményt.

Boyd kísérletét fórban Porzio időkérése után Nagy Viktor védte, Constantin Bicari húzásánál azonban tehetetlen volt. Sorozatban a harmadik támadásunk volt sikertelen, ítélet nem jött, Torakis pedig átellenben mindenkit meglepve 8 másodperccel a vége előtt 7–7-re alakította a csatát. Benedek Tibor időt kért, és lőn: Hárai Varga Dénes passzát gyönyörűen húzta Aleksic kapujába (klasszisgól volt!), így egygólos előnnyel mentek a mieink a nagyszünetre.

Constantin Bicari fórból rögvest egyenlített a harmadik negyedben, majd egy labdaszerzést követően Vikalo fordított. Rosszul kezdődött tehát…

Fotó: Dobos Sándor

Hárai fórt harcolt ki, Vámos bevarrta, Varga Dániel sem teketóriázott aztán sokat – most mi fordítottunk. Nagy Viktor két lövését védett, érezte a „vérszagot” az ellenfél. Ment, ment előre Kanada, és tettét siker koronázta: Vikalo bizony remekül átlőtte a zónát. Emberelőnyben Varga Dániel lövése volt pontatlan, Porzio időt kért – az ellenfél érezhetően egyre inkább kezdte elhinni, lehet keresnivalója.

Hárai labdát szerzett, sőt emberfórba is került a csapat – Benedek Tibor is kikérte az idejét. Megérte: Zalánki Gergő pontos keresztpasszát Szivós Márton „rakta be.” Manhercz sem tétlenkedett, fórból lőtt gólt, a 23. percben 11–9-re vezettünk.

„Nyugi, Ádám!” – kiáltotta Gerendás György Decker Ádámnak, aki így válaszolt: „Nyugodt vagyok.”

Már lehetett. Manhercz újra betalált, 13–10 állt a táblán. Conway ötméteresből hozta közelebb a riválist, az utolsó negyedre kétgólos vezetéssel mehetett a csapat.

Constantin Bicari egy kapufáról kipattanó labdáért küzdött eredményesen, ami jól mutatta, valamiért nem igazán voltak a mieink hátul élesek. Támadásban jobban ment: Hárait speciel nem lehetett megtartani, kiharcolt egy újabb ötöst, Varga Dénes lőtte be. Nagy Viktor védett egy megpattantó labdát, Varga Dénes csavarját pedig Aleksic fogta. Kanadai időkérés után újra kapusunk védett, már csak 3.17 volt hátra.

Egy elrontott támadás után Deckert és az őt szorongató kanadait is kiállították, majd kontrát fújtak a rivális ellen. 2.14 volt hátra, amikor kapitányunk időt kért. A labdát aztán eladtunk, Graham megszerezte, de nem mentek vele semmire. Aleksic labdát halászott, majd Constantin Bicari ötöst harcolt ki Varga Dániel ellen – 43 másodperccel a vége előtt Graham értékesítette. 21 másodperccel a vége előtt Kanadáé lett a labda, sőt fórba került, Conway pedig egyenlített. A hátralévő idő nem volt elég a győztes gólra, így 14-14 lett a vége.