E.ON Férfi OB I: rendkívül fontos szentesi győzelem a megyei rangadón

2023. április 19. 22:38

Komlósi Péter csapata nagy csatában nyert Szegeden, így egy fordulóval az alapszakasz vége előtt a KSI-t megelőzve elkerült az utolsó helyről. Három pontot szerzett szerdán a Szolnokot kiütő FTC, az UVSE otthonában parádézó BVSC, a Pécsen nyerő Eger, illetve a Miskolcot felülmúló Honvéd.

A 25. forduló, azaz az utolsó előtti játéknap legnagyobb jelentőségű összecsapását Szegeden játszották, ahol a megyei rangadón a forduló előtt utolsó, kieső helyen álló Szentes lépett fel. A győzelmi kényszerben játszó vendégek jól kezdtek, 3-1-re, 4-2-re is vezettek, de Kiss Csaba együttese a harmadik negyed végén 4-4-re egyenlített. A jól védekező csapatok utolsó negyedében is a szentesiek vezettek rendre, sőt 5-5 után Fülöp Bence és Vismeg Botond révén 7-5-re léptek el, és végül feszült pillanatokat átélve eggyel nyertek. A győzelemben nagy részt vállalt a 63%-os hatékonyággal védő Kardos Gergely - ezzel Komlósi Péter együttese egy fordulóval a vége előtt megelőzte a KSI-t (7 pont az 5 pont ellen). A fővárosiak szombaton az OSC-fogadják, a Szentes pedig az UVSE-t látja vendégül.

A szerdai meccsek közül ki kell még emelni a listavezető FTC, illetve a BVSC védekezését (mindkét együttes csak három gólt kapott; Vogel Soma 77%-kal, Györke Zsolt (80%-kal védett!) - Varga Zsolt együttese a Szolnokot ütötte ki idegenben, míg Kemény Kristóf csapata az UVSE otthonában parádézott.

Az Eger szoros csatában, egy góllal bizonyultak jobbnak az otthon játszó Pécsnél, míg a Honvéd 22 gólt szerezve ütötte ki a Miskolcot.

E.ON Férfi OB I
25. forduló

UVSE - BVSC-Zugló 3-15 (1-3, 1-6, 0-2, 1-4)
Gólszerzők: Eppel, Tamás, Barics, ill. Csacsovszky A. 2, Kovács P. 2, Mészáros Cs. 2, Nagy M. 2, Csapó, Gál, Szabó II B., Batizi, Sziládi, Mészáros M., Tátrai

Szolnoki Dózsa - FTC-Telekom 3-10 (1-2, 0-1, 1-3, 1-4)
Gólszerzők: Kovács G. 2, Pásztor, ill. Varga D. 3, Német 2, Merkulov 2, Jansik Sz., Nagy Á., Vigvári Vendel

PVSK-Mecsek Füszért - Tigra-ZF-Eger 12-13 (2-5, 2-4, 3-2, 5-2)
Gólszerzők: Keresztúri 5, Kolozsi 3, Gaszt 2, Némethy, Kókai, ill. Krijestorac 4, Rádli 2, Baksa 2, Lőrincz B., Kovács G., Dóczi, Gólya, Biros S.

EPS-Honvéd - PannErgy-Miskolci VLC 22-8 (4-1, 5-1, 7-3, 6-3)
Gólszerzők: Ekler Zs. 4, S. Hessels 4, Simon 3, Ekler B. 3, Sugár 2, Kevi 2, Kiss B., Hosnyánszky, Manhercz Á., Baksa, ill. Krasznai 3, Oltean 2, Brkic 2, Várkonyi

Zue.hu Szegedi VE - MetalCom-Szentes 6-7 (1-2, 1-1, 2-1, 2-3)
Gólszerzők: Bóbis 3, Biros, Vékony, Leinweber, ill. Chilkó, Mátyók, Fülöp, Hajdú, Bozó, Vismeg B.