E.ON Férfi OB I: esti hazai sikerek, csak a Miskolc és a Szeged remizett

2023. január 18. 21:19

A szerda esti meccseken a Szolnok a Szentest, az Eger a Kaposvárt, a BVSC a Honvédot, a Vasas pedig a Pécset győzte le hazai medencében.

A 9. forduló szerda esti meccset a Szentes szolnoki vendégjátéka nyitotta - a vendégek az első negyedben tartották a lépést, mert ugyan nem találtak a meccsen 67%-os védési hatékonysággal teljesítő Bányai Márk kapujába, de a hazai oldalon is mindössze Vismeg Zsombor volt eredményes, egyszer. A második negyedben Kovács Gergő duplájával már 3-0 állt azonban a táblán, és a folytatásban is szép lassan nyitotta az ollót Hangay Zoltán együttese, amely 12-6-tal ért révbe.

Miskolcon remiztek: a Szeged jól kezdett, 3-1-re, 4-2-re és 5-3-ra is vezetett, Várkonyi Ádám góljával mégis 5-5-re visszajöttek a hazaiak. Térfélcserét követően Sebastian Oltean találatával vezetett először a borsodi alakulat, de Boros Tamás hamar egyenlített, majd Kürti Dominik visszavette a vezetést a szegedieknek. A hajrá úgy tűnt, Kiss Csaba csapatának sikerül jobban (Molnár Dávid remekül védett), de a végén háromgólos hátrányból pontot mentettek a miskolciak.

Az Eger az ötgólos Dimitrije Krijestorac vezérletével végig vezetett a Kaposvár ellen, voltaképpen csak a különbség volt kérdéses - miután a somogyiak harcoltak végig becsülettel, mindössze négy gólt lett a végén közte (15-11).

A BVSC a 9. percben 4-0-ra vezetett a Honvéd ellen, Mészáros Mátyás három gólnál járt, ennél jobb kezdést nehéz elképzelni. A hétvégén a Vasast legyőző Honvéd azonban képes volt talpra állni, és csapatjátékkal, illetve Ekler Bendegúz remeklésével a hajrát izgalmassá tenni. Kemény Kristóf együttese azonban nem engedte ki a kezéből a győzelmet, Gyárfás Tamás két alkalommal is kulcspillanatban lőtt gólt; a vége 10-8 lett.

A Vasas javított: a Pécs ellen támadott ellenállhatatlanul, Bátori Bence négy gólig jutott, de Konarik Ákos és Ivan Nagev is triplázott, a csapat 21 gólig jutott.

E.ON Férfi OB I
9. forduló

Szolnoki Dózsa - MetalCom-Szentes 12-6 (1-0, 4-1, 4-2, 3-3)
Gólszerzők: Vismeg Zs. 4, Kovács G. 2, Vámosi 2, Jansik D., Ágh, Schmölcz, Szeghalmi, ill. Bozó 2, Hegedűs B., Hajdú, Tapasztó, Gusarov

PannErgy-Miskolci VLC - Szegedi VE 9-9 (2-3, 3-2, 1-2, 3-2)
Molnár G. 2, Oltean 2, Krasznai 2, Várkonyi, Nagy N., Brkic, ill. Sánta 3, Kürti 2, Boros, Bóbis, Lakatos, Leinweber

Tigra-ZF Eger - Kaposvári VK 15-11 (3-1, 3-3, 4-4, 5-3)
Gólszerzők: Krijestorac 5, Kovács G. 2, Szalai 2, Baksa 2, Gólya 2, Dóczi, Murisic, ill. Juhász-Szelei 2, Horváth Á. 2, Kaksedter 2, Vindisch, Takács J., Berta, Szatmári, Palatinus

BVSC-Zugló - EPS-Honvéd 10-8 (3-0, 3-3, 0-2, 4-3)
Mészáros M. 3, Gyárfás 3, Gál 2, Tátrai, Csapó, ill. Ekler B. 3, Kevi 2, Nyíri 2, Hosnyánszky

A-Híd VasasPlaket - PVSK-Mecsek Füszért 21-10 (6-2, 4-3, 6-2, 5-3)
Gólszerzők: Bátori 4, Konarik 3, Nagaev 3, Sedlmayer 2, Sélley-Rauscher 2, Erdélyi 2, Bedő 2, Simon, Brguljan, Randelovic, ill. Kolozsi 3, Pellei K. 2, Vogel Simon, Csorba, Keresztúri, Dubinák, Gaszt