MVLSZ-elnökségi döntések

2022. december 14. 11:46

Megtartotta első „rendes” ülését a Magyar Vízilabda Szövetség elnöksége azóta, hogy Madaras Norbertet megválasztották a szervezet vezetőjének (a közgyűlés után már zajlott egy „rapid” összejövetel, melyen egy sor sürgős kérdésben határozott a testület).

Íme, a maratoni tanácskozáson született döntések összefoglalója:

• az Elnökség elfogadta az elnöki feladatok átadás-átvételének folyamatáról szóló elnöki tájékoztatást;
• határozott arról, hogy az Átigazolási Bizottság elnöki és titkári tisztségét betöltő személyeket felmenti, és egyidejűleg az Igazolási és Átigazolási Bizottság elnöki tisztségével és titkári feladatainak ellátásával – ideiglenes jelleggel – dr. Ugrin Tamást, a Versenyfelügyeleti Bizottság elnökét bízza meg, továbbá a Fegyelmi Bizottság elnökének kezdeményezése alapján a Bizottságban tagváltás történt, dr. Illés Sándort a Fegyelmi Bizottság tagjává választották. A TAO Bizottság elnökének javaslatára Lovas Pétert a TAO Bizottság tagjának választotta meg az Elnökség;
• Az Utánpótlás Bizottság személyi javaslatát elfogadva, az MVLSZ elnöksége 2023. január 1. napjától 2023. június 30-ig a fiú 2009-es korosztály vezetőedzőjének Dávid Zoltánt, másodedzőjének Pecz Gábort nevezte ki.
• az Elnökség jóváhagyta a Régió Liga által előterjesztett Magyar Vízilabda Egyesületek Ligája Szervezeti és Működési Szabályzatát;
• az Elnökségi döntött egy Rendkívüli Közgyűlés összehívásáról: a közgyűlés időpontja: 2023. január 31-én 7:00 óra, a határozatképtelenség esetén megtartandó megismételt Rendkívüli Közgyűlés időpontja 2023. február 4-én 11:00 óra, helyszíne: a Duna Aréna konferenciaterme;
• az Elnökség döntött továbbá a 2022-es FINA technikai kongresszusán megszavazott szabályok bevezetéséről az Országos Fiú UP Bajnokságok felső házának második körétől, valamint a 2022/2023. évi Komjádi Kupában;
• az Elnökség jóváhagyta a 2023. évi nemzetközi játékvezetői kereteket (FINA: Debreceni Nóra, Vogel Gábor, Kovács Cs. Tamás, Fodor Rajmund, Kun György, Kovács Soma, Ádám Frank, Várkonyi Gabriella, ifj. Kenéz György, Petik András. LEN: Debreceni Nóra, Várkonyi Gabriella, Vogel Gábor, Kovács Cs. Tamás, Fodor Rajmund, Kun György, Petik András, Ercse Norbert, Sajben Nikolett);
• elfogadta a 2022/2023. évi Komjádi Kupa Versenykiírását az előterjesztés szerint, és döntött az utánpótlás országos bajnokságok, illetve OB I. időpontjainak módosulásáról;
• elfogadta a 2023/2024-es támogatási időszakban a vízilabda tagszervezetek által benyújtandó sportfejlesztési programok kapcsán alkalmazandó Benchmark-rendszert.



E.ON Férfi OB I.

A-HID VasasPlaket - EPS-Honvéd

2023. jan. 14. 18:30

E.ON Férfi OB I.

FTC Telekom - Genesys OSC Újbuda

2023. jan. 17. 19:15

E.ON Férfi OB I.

FTC Telekom - A-HID VasasPlaket

2023. jan. 21. 17:00

E.ON Női OB I.

FTC-Telekom - UVSE

2023. jan. 22. 16:15

BENU Női Magyar Kupa: III. Kerületi TVE-UVSE 5-14 (Fotók: Kovács Anikó)
BENU Női Magyar Kupa: Eger-FTC 10-12 (Fotók: Kovács Anikó)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok