Eb 2022, Split: micsoda este, micsoda játék - döntőben a csapat!

2022. szeptember 8. 19:10

A Varga Zsolt irányította férfiválogatott visszatért az elitbe: csodálatos teljesítménnyel 10-8-ra győzte le a világbajnokot, Spanyolországot, szombaton finálét vívhat! Ellenfele az olaszokat hatalmas csatában 11-10-re legyőző házigazda horvát együttes lesz.

Te jó ég, ez a negyedik negyed!

A balkezes fenomén, Zalánki Gergő, a talán élete egyik legnagyobb meccsét játszó Nagy Ádám, a világversenyes újonc, Molnár Erik - három káprázatos perc! Egy Európa-bajnoki elődöntőben Spanyolország ellen!

Őrület volt!

Így lépett el 7-7 után 10-7-re férficsapatunk, maga volt a csoda!

„Nem lepődtem meg, hogy a másik ágról a spanyolokat kaptuk, szerintem jelenleg az övék az egyik, ha nem a legjobb csapat. Minden meccsbe úgy megyünk bele, hogy nyerni akarunk, nyilván ahogy a vége felé haladunk, egyre nehezebb ellenfelek következnek. A spanyolok összeszokottak, gyorsak, és most nyertek világbajnokságot, tehát nagy önbizalommal játszhatnak. Ezzel együtt az Eb előtt megismertük őket, és láttuk, hogy vannak gyenge pontjaik. Felkészülünk belőlük, készen állunk az elődöntőre."

Pedig nem indult jól, hiszen az első negyedben úgy vezetett 3-1-re a rivális (azért Német Toni centergólja mesteri volt!), hogy Granados büntetőt is hibázott. Csapatkapitányunk, Jansik Szilárd az etap végén betett egy fórt, mondjuk azt, sínre tette a társaságot. Merthogy a második menetben fordult a kocka, beindult a magyar támadóattak, öt gól és a jó védekezésnek, Vogel Soma remeklésének hála csak két kapott gól. Manhercz Krisztián és Nagy Ádám állt a sereg élére (dupla tőlük), és Burián Gergő balosa is villant.

A 7-5-ről induló harmadik negyedben a védekezés stabilitása megmaradt, csak a spanyolok is összeszedték magukat hátul, 7-7-re egyenlítettek, ami után indult a záró szakasz.

A felejthetetlen, fentebb citált negyedik negyed!

A három pazar gól, a mindent eldöntő szakasz.

10-7 után ugyanis nem volt pardon, az eksztázisban pólózó, 12 blokkig (!!!) jutó csapatunk nem adta ki a kezéből már a vezetést, 10-8-ra győzött a világbajnok ellen!

Ott van az Eb elődöntőjében, harcba szállhat a címe megvédéséért! Ellenfele az olaszokat hatalmas csatában 11-10-re legyőző házigazda horvát együttes lesz.

Férfiak, elődöntő
Magyarország-Spanyolország 10-8 (2-3, 5-2, 0-2, 3-1)
Gólszerzők: Nagy Á. 3, Manhercz 2, Molnár E., Zalánki, Burián, Német, Jansik Sz., ill. Granados 3, Tahull 2, Munarriz, Sanahuja, de Toro