Eb 2022, Split: megvan a kötelező siker a horvátok ellen

2022. szeptember 1. 15:23

Női válogatottunk - a kissé álmoskás első félidő után - végül biztosan hozta negyedik csoportmérkőzését és halad tovább az építkezés útján a spliti Európa-bajnokságon.

Máté Zsuzsanna születésnapjára esett a magyar női válogatott negyedik spliti csoportmérkőzése, amelyen a horvátok voltak az ellenfelek, és amelyen - hazai környezet ide vagy oda - kötelező volt a győzelem is.

Parkes Rebecca ismét rendelkezésre állt a meccsen, a németek ellen megsérülő Szilágyi Dorottya viszont nem, mellette Dömsödi Dalma maradt ki a mieink 15-ös keretéből. A csoportban a mieink meccse előtt Hollandia 28-0-ra verte meg a románokat, majdani utolsó ellenfelünket.

Nem kisebb egyéniség, mint a horvátokkal 2007-ben (éppen a magyar válogatott ellen) világbajnok, a többi közt Euroliga- és LEN Kupa-győztes Aljosa Kunac készítette fel szövetségi kapitányként a horvátokat az Európa-bajnokságra - a kispadon tehát megvolt a klasszis minőség.

A meccsen nem számítottunk feltétlenül erre a részükről, igaz, 6 gólt lőttek a hollandoknak, majd 15-8-ra a németeket, 15-6-ra a románokat győzték le - mondjuk úgy, az európai alsóház első felében helyezkednek el.

18 másodperc kellett a mieinknek, hogy felavassák a horvát kaput, Parkes Rebecca azonnali góllal tért vissza a csapatba. S aztán azonnal válaszolt is a házigazda, Ivana Butic emberelőnyből lőtte ki a jobb sarkot (1-1). Volt sanszuk a vezetésre is aztán, ez nem jött össze, ellenben a másik oldalon (valljuk be, egy jóindulatúan befújt fór után) Gurisatti Gréta volt eredményes.

Nagy kedvvel játszott a horvát válogatott, ez szoros eredményt hozott, Magyari Aldát például Emmi Miljkovic ejtette át, 3-4. Végül kétgólos előnyről jöhetett a második negyed.

Rosszul kezdődött ez a szakasz, eladtunk egy labdát, megúszott Horvátország és közelebb jött, 4-5 - még jó, hogy Parkes-ra lehetett számítani középen, a gólok szállításában és előkészítésében is.

Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ

A nagyszünetben négy góllal vezetett a magyar válogatott.

„Gyerünk már” – kérte Bíró Attila többször is a lányoktól a labdaszerzéseket követően, de nem voltak igazán elsöprőek az akcióink - ebben persze szerepe lehet a szerda esti és a csütörtök délelőtti kemény edzéseknek is. Kétségtelen, hogy nehéz felpörögni az ilyen jellegű mérkőzésekre, de a kapitány a nagyszünetben vélhetően felhívta arra a figyelmet, hogy azért nem árt erőt demonstrálni.

Leimeter Dóra szerezte a tizedik magyar gólt, majd Vályi Vanda jött, hogy aztán egy kijátszott fór góltalansága miatt bosszankodjunk egy másodpercre. Gurisatti ötméteresből növelte aztán az előnyt, majd fórból is betalált, ez már mindjárt jobban nézett ki. Mármint az 5-0-s roham.

Mire ezt leírtuk, Peresztegi-Nagy Kinga 6-0-ra módosította a magyar ostorcsapást, tíz gólra hízott az előny. Rozic törte meg egy távoli bombával a menetet, de Horváth Brigitta válaszolt, 7-1-re nyertük a negyedet.

_34A8682_RSS.jpg Az utolsó felvonásban aztán gyakorolt még egy-két taktikai elemet a magyar válogatott, és végül biztosan nyerte a meccset - a második két negyed profi volt.