Női U19-es Európa-bajnokság: magabiztos siker a csoportrangadón

2022. július 5. 20:44

A netanyai női U19-es Európa-bajnokságon kedden este lejátszotta második mérkőzését a Benczur Márton irányította magyar válogatott. A Németországi elleni fölényes győzelem után a csoportrangadó következett Görögország ellen.

A mieink semmi sem bíztak a véletlenre: stabilan védekezve, Neszmély Boglárka védéseivel az első negyedet lehozták kapott gól nélkül, miközben Hajdu Kata kétszer, Mácsai Eszter és Szegedi Panni egyszer-egyszer betalált a görög kapuba. Innen tulajdonképpen nem is volt sok kérdés, hiszen a nagyszünetben 8-3, a harmadik menet után pedig 13-7 állt a táblán. A vége 14-10 lett, avagy bizonyosan csoportgyőztesként lép tovább majd csapatunk. Előtt még csütörtökön Svájc ellen ugrik medencébe.

Női U19-es Európa-bajnokság, Netanya
C-csoport, 3. játéknap

Magyarország-Görögország 14-10 (4-0, 4-3, 5-4, 1-3)
Gólszerzők: Mácsai E. 5, Szegedi 3, Hajdu 2, Dömsödi 2, Aubéli, Fekete, ill. Santa 3, Tricha 2, Sioutti 2, Tsimara, Koureta, Chaldaiou