19. FINA VB: 23 góllal melegített a csapat az ausztrálok elleni negyeddöntőre

2022. június 26. 19:57

A Bíró Attila irányította válogatott 23-6-ra győzte le Argentína együttesét, ezzel jutott a legjobb nyolc közé. A folytatás értelemszerűen nehezebbnek ígérkezik, kedden 21 órától az Ausztrália elleni negyeddöntő következik.

Magyarország-Argentína, a női pólóban először. Nem sokon múlt, hogy összejöhessen itt a vb-n, hiszen a dél-amerikai együttes hatalmas izgalmak után kvalifikálta magát az eseményre. A márciusi Interkontinentális Kupa utolsó játéknapján, Kuba ellen az ötödik hely mellett az egyetlen kiadó kvóta volt a tét, 12-11-es argentin vezetésnél a kubaiak az egyenlítésért támadhattak, de csak a mérkőzés végét jelző dudaszó után találtak be - a játékvezetők elvették a gólt, Argentína pedig kijutott a világbajnokságra. Guillermo Setti együttese Debrecenben tovább írta a történetet, miután Dél-Afrika 7-6-os legyőzésével a nyolcaddöntőt érő harmadik helyen zárt a B-csoportban, a mindent eldöntő gólt Julieta Auliel hét másodperccel a vége előtt szerezte. Persze az amerikaiak és a hollandok ellen (3-23, 6-29) kiderült, az elitmezőny tagjaitól rendkívül messze van.

Ezáltal nyilván a mienktől is. Nem véletlen, hogy Bíró Attila csapata a kanadaiak elleni győztes parti óta az ausztrál riválisra készül. Semmi tiszteletlenség nincs ebben, egyszerűen mindenki tudta, afféle edzőmeccs jellegű csata következik vasárnap kora este.

Az első negyed rögvest igazolta mindezt, hiszen csapatunk határozott védekezése cseppet sem ízlett az argentin, többnyire amerikai és spanyol egyetemi csapatokban játszó játékosoknak. Ha pedig kaput találtak, Gangl Edina szegte a kedvüket. Elöl Rybanska Natasa, Keszthelyi-Nagy Rita, Faragó Kamilla és Gurisatti Gréta villant, ezzel zárul 4-0-ra az első etap.

IMG_7730.jpg A másodikban már hétszer zördült meg az argentin háló, a félházas publikum, a háromezer szurkoló hálás volt a szórakoztatásért. Becseületére legyen mondva a dél-amerikai együttesnek, harcolt végig amíg bírta, gólokat is szerzett, a nagyszünetig kettőt, ezt követően is összelapátolt még négyet. Csapatunk 23-ig jutott, a legeredményesebb Gurisatti Gréta öt, utána Szilágyi Dorottya négy találattal volt.  De a lényeg, hogy könnyed bemelegítő meccset játszott Bíró Attila válogatottja a keddi, ausztrálok elleni negyeddöntő előtt.

A másik három nyolc közé jutásért zajló meccsek közül kettőn volt izgalom: Kanada jól tartotta magát Hollandia ellen, ám a harmadi negyedben elég volt tőle némi megtorpanás, egy 0-5-ös széria, és elúszott a hajó. a hollandok 10-7-re nyertek, és készülhetnek a görögök elleni negyeddöntőre.

Negyedöntős Franciaország is, miután 9-9-es döntetlent játszott Új-Zélanddal, és az ötméterespárbajban jobbnak bizonyult. A társaság az olaszok ellen próbálkozhat elérni egy bravúros eredményt.

A kazah-spanyol parti legnagyobb izgalmát az okozta, hogy a meccsen rosszul lett Harvey Hinds, a curacaói játékvezető, leesett a bírói pulpitusról, ápolni kellett. Szegényt a biztonság kedvéért elvitte a mentő, bízunk benne, semmi komoly, „csak" a meleg, a tűző nap "ütötte" meg. A meccs lement a tartalékbíróval, a spanyolok 14-1-re nyertek, és készülhetnek a címvédő, olimpiai bajnok amerikai válogatott elleni ütközetre.

NŐK, NYOLCADDÖNTŐ (BUDAPEST)

MAGYARORSZÁG-ARGENTÍNA 23-6 (4-0, 7-2, 6-3, 6-1)
Hajós-uszoda, vezette: Willis (dél-afrikai), Savinovich (horvát)

Magyarország: Gangl - Szilágyi 4, Vályi 3, Mahieu, Keszthelyi-Nagy 2, Rybanska 2, Faragó 3. Csere: Gurisatti 5, Máté 2, Parkes, Leimeter 1, Garda 1, Magyari (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Argentína: Stegmayer - Leonard 3, Hathcer 1, Romano, Comba 1, Bacigalalupo, Gerschcovsky 1. Csere: Ruiz, Ianni, Auliel, Riley, Agnesina. Szövetségi kapitány: Guillermo Setti

Kanada-Hollandia 7-10 (2-1, 1-2, 2-6, 2-1)

Új-Zéland-Franciaország 9-9 (2-1, 3-3, 2-3, 2-2) - ötméteresekkel 4-5

Kazahsztán-Spanyolország 1-14 (0-4, 1-2, 0-7, 0-1)

A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)