Íme, a világbajnoki férficsapatunk!

2022. június 15. 14:16

Kijelölte a hazai rendezésű vizes világbajnokság jövő héten kezdődő vízilabdatornájára készülő keretét Märcz Tamás, a férfiválogatott szövetségi kapitánya; a csapat négy helyen változott a tavalyi, tokiói olimpián bronzérmes alakulathoz képest.

Fotó: Dobos Sándor/MVLSZ

Märcz Tamás szerdán az egyik fővárosi szállodában, a csapat vb-szállásán jelentette be névsorát. Elmondta, három balkezessel, a világklasszis Vámos Márton és Zalánki Gergő mellett Burián Gergellyel vágnak neki a vb-nek, utóbbi, akárcsak a második számú kapus Lévai Márton, illetve Nagy Ádám az első világbajnokságára készülhet.

A szakember külön kitért Angyal Dánielre és Jansik Szilárdra, akiket a korábbinál jóval szabadabb szerepkörben szeretne játszatni.

A világbajnokságra 13 játékost és két tartalékot lehetett nevezni – utóbbi Fekete Gergő és Vigvári Vendel lesz –, de cserére a keretben csak pozitív koronavírusteszt miatt kerülhet sor.

Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnök kiemelte, minden helyszínen készen állnak a rajtra, a válogatottak pedig szeretnék kiszolgálni a magyar közönséget, illetve meghálálni az állandó támogatásukat.


 
A magyar férfiválogatott vb-csapata
Kapusok: Lévai Márton (OSC), Vogel Soma (FTC)
Mezőnyjátékosok: Angyal Dániel (Szolnok), Burián Gergely (OSC), Hárai Balázs (OSC), Jansik Szilárd (FTC), Manhercz Krisztián (OSC), Mezei Tamás (Vasas), Nagy Ádám (Szolnok), Pohl Zoltán (FTC), Varga Dénes (FTC), Vámos Márton (FTC), Zalánki Gergő (Pro Recco, olasz)
Tartalék: Fekete Gergő (FTC), Vigvári Vendel (FTC)
 (A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot)
 

VB-PROGRAM
FÉRFIAK
A-CSOPORT (BUDAPEST)
Június 21.
Brazília-Grúzia   19.30
Montenegró-MAGYARORSZÁG  21.00
Június 23.
Grúzia-Montenegró        19.30
MAGYARORSZÁG-Brazília            21.00
Június 25.
Brazília-Montenegró      19.30
MAGYARORSZÁG-Grúzia              21.00
 
B-CSOPORT (DEBRECEN)
Június 21.
Németország-Japán       18.00
Görögország-Horvátország         19.30
Június 23.
Horvátország-Németország        18.00
Japán-Görögország        19.30
Június 25.
Japán-Horvátország       18.00
Görögország-Németország         19.30
 
C-CSOPORT (SOPRON)
Június 21.
Dél-Afrika-Olaszország  18.00
Kanada-Spanyolország  19.30
Június 23.
Spanyolország-Dél-Afrika            18.00
Olaszország-Kanada       19.30
Június 25.
Olaszország-Spanyolország         18.00
Kanada-Dél-Afrika          19.30
 
D-CSOPORT (SZEGED)
Június 21.
Ausztrália-Kazahsztán    18.00
Egyesült Államok-Szerbia            19.30
Június 23.
Szerbia-Ausztrália          18.00
Kazahsztán-Egyesült Államok     19.30
Június 25.
Kazahsztán-Szerbia         18.00
Egyesült Államok-Ausztrália        19.30
 
 
NYOLCADDÖNTŐ (BUDAPEST)
Június 27.
A2-B3   14.00
A3-B2   15.30
C2-D3   17.00
C3-D2   18.30
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 27.
A4-B4   17.00
C4-D4   18.30
 
NEGYEDDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Június 29.
A1-C2/D3           13.00
B1-C3/D2           16.00
C1-A2/B3           19.30
D1-A3/B2           21.00
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 29.
A 15. helyért      14.00
A 13. helyért      15.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Június 29.
1. nyd. v.-2. nyd. v.        17.00
3. nyd. v.-4. nyd. v.        18.30
 
ELŐDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Július 1.
1. nd. gy.-2. nd. gy.        16.00
3. nd. gy.-4. nd. gy.        21.00
 
AZ 5-8. HELYÉRT (BUDAPEST)
Július 1.
1. nd. v.-2. nd. v.            14.30
3. nd. v.-4. nd. v.            19.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Július 1.
A 11. helyért      17.00
A 9. helyért         18.30
 
HELYOSZTÓK (BUDAPEST)
Július 3.
A 7. helyért         13.00
Az 5. helyért       17.00
A 3. HELYÉRT     14.30
DÖNTŐ 20.00
 
*A magyar válogatott - ha bejut - a negyeddöntőben és az elődöntőben is 21 órakor játszik.



19. FINA Világbajnokság: HUN-COL 35-4 (Fotók: Derencsényi István)
Gyertyagyújtás Benedek Tibor emlékére (2022. június 18.)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok