Veszprémben és Szegeden készül a női válogatott

2022. június 10. 07:00

Bíró Attila csapata az ausztrálokkal és az amerikaiakkal játszik edzőmeccseket. A szövetségi kapitány örül, hogy kiszakadva a margitszigeti kavalkádból, csak a munkára koncentrálva készül együtt a társaság; időközben 18-ra szűkítette keretét.

Fotó: MVLSZ

„Szép csendben tesszük a dolgunkat. Örülök, hogy ezen a héten Veszprémben, a jövő héten pedig Szegeden készülünk, elzárva a margitszigeti forgatagból csak és kizárólag a munkára tudunk összepontosítani".
 
Bíró Attila, a női válogatott szövetségi kapitánya fogalmazott így, aki a 21-es vb-keretét első körben 18-ra szűkítette: három fiatal, Neszmély Boglárka, Dömsödi Dalma és Szegedi Panni átkerült a világversenyre készülő utánpótlás-válogatottba.
 
A többiek a héten Ausztrália, a jövő héten az Egyesült Államok elleni közös gyakorlásokon mutathatják meg tudásukat. „Ezen a héten még azért kemény a menet, hiszen tornatermi, kondis edzéseink is vannak az edzőmeccsek mellett, ami nem véletlen, hiszen kéthetes tornára készükünk, az egész világbajnokságon jó állapotban kell lennünk. Az ausztrálok ellen már játszottunk, ahogy vártuk, helyenként jó dolgokat csináltunk, miközben sok esetben ólomlábakon mozogtunk. Elégedett vagyok az eddigiekkel, járjuk tovább az utunkat, a céljaink világosak."
 
Tekintettel arra, hogy a Kolumbia elleni nyitány után kemény csoportmeccsek következnek, úgynevezett „olasz és kanadai napok" is szerepelne a programban - ilyenkor a kimondottan a két rivális kerül előtérbe.
 
A magyar női vízilabda-válogatott 18-as vb-kerete
Kapusok: Gangl Edina (Glyfada, görög), Magyari Alda (UVSE), Kiss Alexandra (Eger)
Mezőnyjátékosok: Faragó Kamilla (UVSE), Farkas Tamara (BVSC), Garda Krisztina (Dunaújváros), Gurisatti Gréta (Dunaújváros), Horváth Brigitta (Dunaújváros), Keszthelyi-Nagy Rita (UVSE), Mahieu Geraldine (Dunaújváros), Máté Zsuzsanna (FTC), Leimeter Dóra (BVSC), Parkes Rebecca (Ethnikos, görög), Peresztegi-Nagy Kinga (UVSE), Pőcze Panna (FTC), Rybanska Natasa (UVSE), Szilágyi Dorottya (Dunaújváros), Vályi Vanda (FTC)
(A játékosok klubjaként azt a csapatot jelöltük meg, amelyből kiharcolták a kerettagságot)
 
A VB-PROGRAM
NŐK
A-CSOPORT (BUDAPEST)
Június 20.
Kanada-Olaszország  19.30
MAGYARORSZÁG-Kolumbia  21.00
Június 22.
Kolumbia-Kanada      19.30
Olaszország-MAGYARORSZÁG          21.00
Június 24.
Olaszország-Kolumbia           19.30
MAGYARORSZÁG-Kanada     21.00
 
B-CSOPORT (DEBRECEN)
Június 20.
Dél-Afrika-Egyesült Államok 18.00
Hollandia-Argentína  19.30
Június 22.
Argentína-Dél-Afrika 18.00
Egyesült Államok-Hollandia  19.30
Június 24.
Egyesült Államok-Argentína 18.00
Hollandia-Dél-Afrika 19.30
 
C-CSOPORT (SOPRON)
Június 20.
Új-Zéland-Brazília      18.00
Kazahsztán-Ausztrália           19.30
Június 22.
Ausztrália-Új-Zéland 18.00
Brazília-Kazahsztán   19.30
Június 24.
Brazília-Ausztrália     18.00
Kazahsztán-Új-Zéland           19.30
 
D-CSOPORT (SZEGED)
Június 20.
Görögország-Thaiföld 18.00
Franciaország-Spanyolország 19.30
Június 22.
Spanyolország-Görögország 18.00
Thaiföld-Franciaország          19.30
Június 24.
Thaiföld-Spanyolország 18.00
Franciaország-Görögország 19.30
 
NYOLCADDÖNTŐ (BUDAPEST)
Június 26.
A2-B3 14.00
A3-B2 15.30
C2-D3 17.00
C3-D2 18.30
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 26.
A4-B4 17.00
C4-D4 18.30
 
NEGYEDDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Június 28.
A1-C2/D3       13.00
B1-C3/D2       16.00
C1-A2/B3       19.30
D1-A3/B2       21.00
 
A 13-16. HELYÉRT (SZEGED)
Június 28.
A 15. helyért   14.00
A 13. helyért   15.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Június 28.
1. nyd. v.-2. nyd. v.     17.00
3. nyd. v.-4. nyd. v.     18.30
 
ELŐDÖNTŐ (BUDAPEST)*
Június 30.
1. nd. gy.-2. nd. gy.    16.00
3. nd. gy.-4. nd. gy.    21.00
 
AZ 5-8. HELYÉRT (BUDAPEST)
Június 30.
1. nd. v.-2. nd. v.        14.30
3. nd. v.-4. nd. v.        19.30
 
A 9-12. HELYÉRT (SZEGED)
Június 30.
A 11. helyért   17.00
A 9. helyért     18.30
 
HELYOSZTÓK (BUDAPEST)
Július 2.
A 7. helyért     13.00
Az 5. helyért   14.30
A 3. HELYÉRT  17.00
DÖNTŐ            20.00
 
*A magyar válogatott - ha bejut - a negyeddöntőben és az elődöntőben is 21 órakor játszik.



19. FINA Világbajnokság: HUN-ARG 23-6 (Fotók: Derencsényi István)
19. FINA Világbajnokság: HUN-GEO 18-14 (Fotók: Derencsényi István)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok