BENU Női Magyar Kupa: UVSE-henger a Fradi ellen

2021. december 4. 20:45

A negyeddöntő első meccsén a Szentes egy góllal nyert Tatabányán, az UVSE 14-9-re győzte le a Fradit, míg az Eger a BVSC otthonában szerzett kétgólos előnyt. Visszavágók vasárnap. A Dunaújváros már a négy között, ismét jobb volt a III. Kerületi TVE együttesénél.

Miként várható volt, a szombati első negyeddöntős összecsapások igazán élesek voltak. A Tatabánya hatalmas csatára kényszerítette a rutinosabb szentesi ellenfelét - Kövér-Kis Réka triplája kellett, hogy a vendégek egygólos előnyből várhassák a Kurca-parti ütközetet.

A Hajósban az első menet még szorosan alakult (2-2), ám a folytatásban Keszthelyi-Nagy Rita és Ábel-Antal Dóra vezérletével jelentősen ellépett az UVSE az FTC ellen. A kapusok közötti különbség is nagy volt Magyari Alda javára, úgy tűnt, már az első partin eldönti Benczur Márton csapata a párharcot. A Dunaújváros elleni bajnokin is remeklő Máté Zsuzsanna főszereplésével ugyan jól hajrázott a zöld-fehér alakulat, de így is kikapott öt góllal, avagy a Népligetben nehéz dolga lesz, ha ezt a hátrányt le akarja dolgozni.

Miként várható volt, a BVSC-re kemény feladat várt az Eger ellen, s ugyan félidőben még 4-3-ra vezetett, fordulás után jobb volt a hevesi alakulat, egyenlített, fordított, s végül Czigány Dóra vezérletével 8-6-os előnyről kezdheti a vasárnapi, hazai második felvonást.

A Dunaújváros már a négy között, ezúttal kilenc góllal győzte le a III. Kerületi TVE együttesét.

BENU Női Magyar Kupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések

Tatabányai VSE-Valdor-Szentes 8-9 (1-2, 2-2, 2-4, 3-1)
Gólszerzők: Rajna 3, Zink 3, Szedlák 2, ill. Kövér-Kis 3, Kolarova 2, Varga V., Tóth F., Bonca, Dankina