E.ON Női ob I: a Fradi-diadal után már csak az UVSE hibátlan

2021. november 27. 21:12

Gerendás György csapata nagy meccsen 13-12-re nyert Dunaújvárosban, így a BVSC-t magabiztosan legyőző UVSE százszázalékos már csak a bajnokságban.

Az egy Euroliga-csoportba sorsolt Dunaújváros és FTC végletekig kiélezett, igazi ki-ki meccset vívott a Duna World élő közvetítése mellett - a nézők is láthatták, két jó csapat milyen érdekfeszítő partit képes vívni egymással. A harmadik negyedben indult be igazán a két együttes: előbb rendre ellépett két góllal a házigazda, de mindig válaszolt Gerendás György alakulata. Aztán már nem csak választolt, a vezetést is átvette - de ez nem tartott sok ideig, hiszen az újvárosiak klasszisa, Szilágyi Dorottya remek gólokat szerzett. A Fradi azonban még a harmadik menetben egyenlített, majd a záró etapban is volt tartása - sőt! A hajrában Máté Zsuzsanna kétszer is villant, utóbbi két másodperccel a vége előtt történt - ezzel idegenben nyert a Fradi, s maradt veretlen a bajnokságban.

Rangadót vívtak a Hajósban is, ahol az UVSE szekerét elsősorban Ábel-Antal Dóra és Rybanska Natasa húzta a BVSC ellen. Vendég oldalon Leimeter Dóra vágott egy négyest, de ez kevésnek bizonyult, hiszen Benczur Márton csapata három negyed után 10-6-ra vezetett, így végül belefért számára az utolsó negyed elvesztése is. A Dunaújváros vereségének köszönhetően már csak az UVSE százszázalékos.

A Szentes a négy-négygólos duó, Kövér-Kis Réka és Noa de Vries vezérletével nyert Tatabányán 12-7-re, az Eger Czigány Dóra főszerepelésével győzött Győrben 18-4-re, míg a Szeged és a III. Kerületi TVE még pénteken játszott 10-10-es döntetlent.

E.ON Női OB I, alapszakasz, 7. forduló

Szegedi NVE-SZTE-III. Kerületi TVE 10-10 (2-3, 5-4, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Ármai 4, Miklós 3, Tátrai 2, Ráski, ill. Kisteleki D. 2, Koppány 2, Brezovszki 2, Kudella 2, Illés, Gasparics

Tatabányai VSE-Valdor-Szentes 7-12 (4-3, 1-2, 2-2, 0-5)
Gólszerzők: Zink 2, Szedlák 2, Bozsó, Rajna, Hollósi, ill. Kövér-Kis 4, de VRies 4, Mácsai K. 2, Mihály-Kádár, Dankina

UVSE-Hunguest Hotels-BVSC-Zugló 13-11 (3-2, 2-1, 5-3, 3-5)
Gólszerzők: Ábel-Antal 4, Rybanska 4, Baksa 2, Keszthelyi-Nagy, Aubéli, Szegedi, ill. Leimeter 4, Gémes 2, Alaksza D. 2, Kele, Mészáros-Farkas, Farkas T.

Győri VSE-Uni Győr-Tigra-ZF-Eger 4-18 (1-2, 2-6, 1-5, 0-5)
Gólszerzők: Kurucz 2, Huszti, Fráter, ill. Czigány 4, Menczinger 3, Borsi 3, Jancsó 2, Molnár D. 2, Hertzka, Katona, Szilágyi, Dobi

Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics-FTC-Telekom Waterpolo 12-13 (2-2, 4-3, 4-5, 2-3)
Gólszerzők: Szilágyi 5, Horváth B. 3, Gurisatti 2, Szabó N., Garda, ill. Máté 4, Koopman 3, Illés 2, Vályi 2, Tóth-Csabai 2