Egyéb
Bajnokok Ligája: ellenfeleket kapott az OSC és a Szolnok
2021. szeptember 27. 21:13
A LEN illetékesei elkészítették a Bajnokok Ligája második selejtezőkörének csoportbeosztását. A két magyar csapat a két továbbjutó hely valamelyikét célozza meg.
A második selejtezőkörben az első kör továbbjutói mellé becsatlakozott további nyolc, előzetesen kiemelt klub, így a magyar bajnok Szolnoki Dózsa is. Négy négyes csoportot alakítottak ki, a két továbbjutó folytathatja majd a főtáblára jutásért - az elsőket sorsolják majd össze a másodikokkal.
A hat meccsből hatot megnyerő, imponálóan menetelő OSC Párizsba utazik, ahol a Noisy le Sec, az olasz Brescia és a spanyol Terrassa ellen játszik, míg a Szolnok rendezőként kezdi a sorozatot, az olasz Savona, a görög Vouliagmeni és a montenegrói Jadran Herceg Novi ellen.
Bajnokok Ligája, második selejtezőkör:
C csoport (helyszín: Szolnok):
Szolnoki Dózsa, Vouliagmeni (görög), Savona (olasz), Jadran Herceg Novi (montenegrói)
D csoport (Zágráb):
Mladost Zagreb (horvát), Crvena Zvezda (szerb), Montpellier (francia), Apolon Smyrnis (görög)
E csoport (Párizs):
Brescia (olasz), Noisy le Sec (francia), OSC Újbuda, Terrassa (spanyol)
F csoport (Split):
CN Barcelona (spanyol), Oradea (romániai), Jadran Split (horvát), Primorac Kotor (montenegrói)
A mérkőzéseket október 8. és 11. között rendezik.
Ismert már a főtábla sorsolása is, a Ferencváros "páholyból figyeli" a selejtezőket és vár két további csoportellenfelére:
A-csoport:
az A jelű selejtezős csapat, FTC Telekom, Olympiakosz Pireusz (görög), VK Novi Beograd (szerb), a D jelű selejtezős csapat, Zodiac CNA Barceloneta (spanyol), Dinamo Tbiliszi (grúz/georgiai), Radnicki Kragujevác (szerb)
B-csoport:
Pro Recco (olasz), Waspo Hannover (német), a B jelű selejtezős csapat, Jug Dubrovnik (horvát), CN Marseille (francia), Steaua Bukarest (román), Spandau 04 Berlin (német)
A hat meccsből hatot megnyerő, imponálóan menetelő OSC Párizsba utazik, ahol a Noisy le Sec, az olasz Brescia és a spanyol Terrassa ellen játszik, míg a Szolnok rendezőként kezdi a sorozatot, az olasz Savona, a görög Vouliagmeni és a montenegrói Jadran Herceg Novi ellen.
Bajnokok Ligája, második selejtezőkör:
C csoport (helyszín: Szolnok):
Szolnoki Dózsa, Vouliagmeni (görög), Savona (olasz), Jadran Herceg Novi (montenegrói)
D csoport (Zágráb):
Mladost Zagreb (horvát), Crvena Zvezda (szerb), Montpellier (francia), Apolon Smyrnis (görög)
E csoport (Párizs):
Brescia (olasz), Noisy le Sec (francia), OSC Újbuda, Terrassa (spanyol)
F csoport (Split):
CN Barcelona (spanyol), Oradea (romániai), Jadran Split (horvát), Primorac Kotor (montenegrói)
A mérkőzéseket október 8. és 11. között rendezik.
Ismert már a főtábla sorsolása is, a Ferencváros "páholyból figyeli" a selejtezőket és vár két további csoportellenfelére:
A-csoport:
az A jelű selejtezős csapat, FTC Telekom, Olympiakosz Pireusz (görög), VK Novi Beograd (szerb), a D jelű selejtezős csapat, Zodiac CNA Barceloneta (spanyol), Dinamo Tbiliszi (grúz/georgiai), Radnicki Kragujevác (szerb)
B-csoport:
Pro Recco (olasz), Waspo Hannover (német), a B jelű selejtezős csapat, Jug Dubrovnik (horvát), CN Marseille (francia), Steaua Bukarest (román), Spandau 04 Berlin (német)
Vízilabda hírek