Férfi Bajnokok Ligája: két győzelemmel kezdett az OSC

2021. szeptember 23. 21:53

A Varga Dániel irányította csapat délelőtt a görög Smyrnis, este az orosz Kazany ellen győzött.

Fotó: OSC Waterpolo

A podgoricai selejtezőn második napján mutatkozott be a Bajnokok Ligája idei kiírásában a magyar bajnoki ezüstérmes OSC. Varga Dániel együttese reggel a görög Smyrnis ellen Manhercz Krisztián vezérletével magabiztosan gyűjtötte be a pontokat.
 
Este keményebb dió érkezett az orosz válogatott játékosokkal felálló Kazany ellen. Végig szoros volt a csata, de végig kicsit jobb volt az OSC, így a záró negyedre előnyét megőrizve nyert 15-12-re; a legeredményesebb a négygólos Vigári Vince volt.
 
Folytatás pénteken a horvát Jadran Split ellen.
 
Férfi Bajnokok Ligája, selejtező, B-csoport, Podgorica
Az OSC selejtezős programja
A csoport tagjai: Apollon Smyrnis (görög), Sintez Kazany (orosz), EVK Zaibas (litván), Enka Istanbul (török), Jadran Herceg Novi (montenegrói), Jadran Split (horvát), OSC Újbuda

Csütörtök

OSC Újbuda-Apollon Smyrnis 15-8 (4-2, 4-3, 4-1, 3-2)
Gólszerzők: Manhercz 5, Vigvári Vince 3, Várnai 2, Sziládi, Salamon, Csacsovszky E., Tóth M., Bundschuh, ill. Gusarov 2, Viskovic 2, Gounas 2, Alamanos, Gardikas
(Teljes jegyzőkönyv: itt)

OSC Újbuda-Sintez Kazany 15-12 (5-4, 4-3, 3-2, 3-3)
Gólszerzők: Vigvári Vince 4, Salamon 3, Manhercz 2, Tóth M. 2, Hárai 2, Sziládi, Burián, ill. Ryzhov-Alenichev 6, Zinnurov 3, Bychkov, Lisunov, Sheepelev
(Teljes jegyzőkönyv: itt)
 
A csoport teljes eredménysora ITT TALÁLHATÓ!

Az OSC további programja
Szeptember 24., 20:30: OSC Újbuda-Jadran Split
Szeptember 25., 9:00: EVK Zaibas-OSC Újbuda
Szeptember 25., 18:00: OSC Újbuda-Enka Istanbul
Szeptember 26., 13:00: Jadran Herceg Novi-OSC Újbuda

Az A-selejtezőcsoport tagjai:

CN Terrassa (spanyol), Montpellier (francia), Primorac Kotor (montenegrói), AZS UW Waterpolo Warsaw (lengyel), Vitoria Guimaraes (portugál), Rari Nantes Savona (olasz)

Az első négy jut tovább mindkét csoportból, majd jön a második kör a következő csapatokkal együtt: Mladost Zagreb (horvát), CN Barcelona (spanyol), CN Noisy Le Sec (francia), Vouliagmeni (görög), Szolnoki Dózsa, AN Brescia (olasz), CSM Orade (román), Crvena Zvezda (szerb)

Négy négyes csoportot alakítanak majd ki, és a legjobb kettő megy tovább a harmadik kvalifikációs körbe, ahol oda-visszavágós alapon játszanak a főtábláért a keresztbe sorsolás után.
 
Ismert már a főtábla sorsolása is, a Ferencváros "páholyból figyeli" a selejtezőket és vár két további csoportellenfelére:

A-csoport:
az A jelű selejtezős csapat, FTC Telekom, Olympiakosz Pireusz (görög), VK Novi Beograd (szerb), a D jelű selejtezős csapat, Zodiac CNA Barceloneta (spanyol), Dinamo Tbiliszi (grúz/georgiai), Radnicki Kragujevác (szerb)

B-csoport:
Pro Recco (olasz), Waspo hannover (német), a B jelű selejtezős csapat, Jug Dubrovnik (horvát), CN Marseille (francia), Steaua Bukarest (román), Spandau 04 Berlin (német)



E.ON Férfi OB I

PVSK- Mecsek Füszért - Honvéd

2021. okt. 30. 20:00

Női U20-as vb, Netanya, 2021.10.08.
Film készül a Kemény-korszak 12 évéről (Fotók: Kovács Anikó)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok