BL, EK: ellenfeleket kapott az OSC, a Vasas és a BVSC

2021. augusztus 27. 13:59

Sibenikben kisorsolták a LEN Bajnokok Ligája selejtezőinek csoportjait, valamint az Euro Kupa selejtezőkben is kialakultak az első csoportok.

Az U17-es leány Európa-bajnokság helyszínén rendezték meg a legrangosabb európai sorozat, valamint az Euro Kupa első sorsolását. A BL-ben három, az Euro Kupában két selejtezőkör lesz, a járvány előtti kiírásnak megfelelően (hogy a buboréktornákon lesznek-e nézők, a rendezőváros dönti el).

Ebben az évben svájci, litván, portugál és lengyel indulója is van a mezőnyben.

A Bajnokok Ligájában a csoportok első négy, az Euro Kupában az első két helyezettje megy tovább, így utóbbi sorozatban lesznek nagyobb harcok a továbbjutásért.

Az OSC a horvát Jadran Split, a görög Apollon, a montenegrói Jadran Herceg Novi és az orosz Sintez Kazany ellen vív majd nagy csatát a négy továbbjutó helyért a Bajnokok Ligájában, míg az Euro Kupában a Vasas Hollandiában, a BVSC Újvidéken küzd a két továbbjutó pozícióért.

Bajnokok Ligája, 1. selejtezőkör (szeptember 22-26.):

A csoport (rendezőváros: Savona):
RN Savona (olasz), CN Terrassa (spanyol), Montpellier Water Polo (francia), Primorac Kotor (montenegrói), AZS UW WP Warsaw (lengyel), Vitoria Guimaraes (portugál)

B csoport (Podgorica):
OSC Újbuda, Jadran Split (horvát), Apollon Smyrnis (görög), Jadran Herceg Novi (montenegrói), Sintez Kazan (orosz), EVK Zaibas (litván), Enka Istanbul (török)

Euro Kupa, 1. selejtezőkör (szeptember 30.-október 2.)

A csoport (Sibenik):
Shturm Ruza (orosz), Solaris Sibenik (horvát), Carouge Geneve (svájci), St. Andreu (spanyol), Telimar Palermo (olasz)

B csoport (Siracusa):
GS Peristeriou (görög), Team Strasbourg (francia), Ludwigsburg 08 (német), CC Ortigia (olasz)

C csoport (Utrecht):
VK Sabac (szerb), ASC Duisburg (német), A Híd VasasPlaket, EN Tourcoing (francia), UZSC Utrecht (holland)

D csoport (Újvidék):
BVSC-Zugló, CN Sabadell (spanyol), Vojvodina Novi Sad (szerb), AE Konstantinoupoleos (görög)



E.ON Férfi OB I

SZEGEDI VE - METALCOM SZENTES

2021. szept. 25. 15:30

E.ON Férfi OB I

AHID-VasasPlaket - BVSC-Zugló

2021. okt. 24. 14:05

E.ON Férfi OB I

PVSK- Mecsek Füszért - Honvéd

2021. okt. 30. 20:00

Film készül a Kemény-korszak 12 évéről (Fotók: Kovács Anikó)
Női junior felkészülési mérkőzés: Magyarország U20-Izrael U20 (Fotók: Kovács Anikó)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok