Tokió 2020: Hátul stabilan, elöl fejlődésre várva - folytatás csoportharmadikként

2021. augusztus 2. 4:54

Férfiválogatottunk a meccset irányítva, 4-2-re és 5-3-ra is vezetve végül 5-5-ös döntetlenre végzett az olaszokkal, így a csoport harmadik helyén végzett. Märcz Tamás együttesére a szerdai negyeddöntőben Horvátország vár.

Jelzésértékű volt, amikor Märcz Tamás kicsit a türelmét veszítette, és mérgében rácsapott a dobogóra. Minden bizonnyal nem először csinált mást a csapata emberelőnyben, mint amit megbeszéltek, ennek is betudható, hogy kimondottan rosszul ment a fórjáték. A koncentráció támadásban éppen ezért nem nevezhető maximálisnak, ha csak árnyalatnyit jobb a 14/2-nél az emberelőnyös mutató, magabiztos győzelmet regisztrálhatnánk. Ergo rögvest rátapintottunk, miben is lehet és kell javulni ahhoz, hogy az egyenes kiesés szakaszban megvalósítsa álmait a társaság.

Mindazonáltal meg kell jegyezni, a fentebb citált gyengeség dacára is közelebb, jóval közelebb állt a győzelemhez a válogatott, mint ellenfele - még akkor is igaz ez, ha a végén Olaszország a győzelemért támadott fórban. Közelebb állt csapatunk, mert az amerikaiak elleni helyretett védekezést sikerült még magasabb szintre fejleszteni. Ez úgy igaz az emberhátrányos helyzetekre, mint a hat a hat elleni szituációkra. A magát remekül felépítő Nagy Viktor tartja a formáját, a blokkok a helyükön, a szoros és a zóna közti átmenetek is rendben, koncentrált hátul mindenki, ami kimondottan jó előjel többek között a szerdai negyeddöntőre. Mert minden bizonnyal azt a meccset is hátul lehet majd igazán megnyerni.

A Tatsumi-uszoda műsorközlője a nemes egyszerűséggel a világ legjobbjaként nevezte meccs közben Varga Dénest - nem tévedett. Olimpiai- és világbajnokunkat persze nyilván nem feltétlen az efféle minősítések izgatják, sokkal jobban foglalkoztatja, hogy vasárnap a legfényesebb medália kerüljön a nyakába. Ezért igyekszik is tenni - momentán két extra akciógóllal és egy előnyből betett labdával jelentkezett az ellen kapuja előtt. Rajta kívül Angyal Dániel és Jansik Szilárd talált csak be, ami, ha azt vesszük, hogy az olasz szorításban keveset lőttünk (31-21 oda ez a mutató), nem is csoda. Egyedül Manhercz Krisztián próbálkozott rendületlenül, összesen hétszer, de volt benne olyan is, amikor kiszorítva, az idő lejárta előtt jutott neki a labda.

Az eredményjelző amúgy 4-2-t és 5-3-at is mutatott, innen mentették döntetlenre a partit az olaszok, akik, így a mieink előtt végeztek. Csapatunknak maradt a harmadik hely, amiről csak azt tudtuk a meccs után, hogy a másik csoport rangadójának, a spanyol-horvát ütközetnek (hazai idő 8:30) a vesztese következik majd az elődöntőbe jutásért zajló mérkőzésen. A spanyolok végül roppant magabiztosan nyertek 8-4-re, így Horvátország ellen negyeddöntőznek a mieink.