Férfi BL: otthon kapott ki a Szolnok; EK: háromgólos hátrányban az Eger

2020. február 22. 20:17

A Bajnokok Ligája A-csoportjában Zsivko Gocics csapata hazai medencében 16-12-re kapott ki a horvát Jug Dubrovniktól, míg az Euro-kupa elődöntőjének első összecsapásán Dabrowski Norbert együttese a Brescia vendégeként szenvedett 6-3-as vereséget.

Fotó: Szolnoki Dózsa

FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA, 9. FORDULÓ
 
A-csoport  
Szolnoki Dózsa-Jug Dubrovnik (horvát) 12-16 (4-4, 3-5, 3-5, 2-2)
Gólszerzők: Angyal 2, Szubotics 2, Jansik D. 2, Drasovics 2, Pijetlovics, V. Rasovics, Szatmári, Bátori, ill. Fatovic 4, Benic 4, Obradovic 3, Loncar 2, Papanastasiou 2, Lozina
(Teljes jegyzőkönyv: itt)

Spandau 04 (német)-Sintez Kazany (orosz) 15-8
Olympiakosz (görög)-CNA Barceloneta (spanyol) 9-15
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Jadran Split (horvát) 14-11

Az állás:
  1. Barceloneta 22, 2. Jug 21, 3. Olympiakosz 19, 4. Hercegnovi 13, 5. Szolnok 12, 6. Spandau 11, 7. Jadran Split 4, 8. Kazany 3
 
B-csoport - pénteken játszották
 
Pro Recco (olasz)-A-Híd-OSC-Újbuda 9-12  
Mladost Zagreb (horvát)-FTC-Telekom Waterpolo 6-9  
Waspo Hannover (német)-Dinamo Tbiliszi (grúz) 18-14
CN Terrassa (spanyol)-Marseille (francia) 11-11

Az állás: 1.  Recco 20, 2. FTC 20, 3. OSC 19, 4. Mladost 16, 5. Terrassa 13, 6. Marseille 10, 7. Hannover 6, 8. Tbiliszi 0
 
FÉRFI EURO-KUPA
ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉSEK
 
 
AN Brescia (olasz)-ZF-Eger 6-3 (0-1, 2-0, 0-0, 4-2)
Gólszerzők: Cannella 2, Nikoladis 2, Alesiani, Buha, ill. Murisics 2, Hosnyánszky
(Teljes jegyzőkönyv: itt)

Nagyvárad (romániai)-CC Ortigia (olasz) 4-10
A visszavágókra március 4-én kerül sor.

További BL-program
10. FORDULÓ
A-csoport - március 4.
Spandau 04 (német)-Olympiakosz (görög)
Sintez Kazany (orosz)-Jug Dubrovnik (horvát)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
Jadran Split (horvát)-Szolnoki Dózsa
B-csoport - március 3.
Waspo Hannover (német)-Mladost Zagreb (horvát)
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Marseille (francia)
FTC-Telekom Waterpolo-Pro Recco (olasz)
A-Híd-OSC-Újbuda-CN Terrassa (spanyol)

11. FORDULÓ
A-csoport - április 11.
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Spandau 04 (német)
Jug Dubrovnik (horvát)-Jadran Split (horvát)
Olympiakosz (görög)-Szolnoki Dózsa
CNA Barceloneta (spanyol)-Sintez Kazany (orosz)
B-csoport - április 10.
Pro Recco (olasz)-Waspo Hannover (német)
Mladost Zagreb (horvát)-CN Terrassa (spanyol)
Marseille (francia)-A-Híd-OSC-Újbuda
FTC-Telekom Waterpolo-Dinamo Tbiliszi (grúz)

12. FORDULÓ
A-csoport - április 22.
Spandau 04 (német)-Jug Dubrovnik (horvát)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Olympiakosz (görög)
Jadran Split (horvát)-Sintez Kazany (orosz)
Szolnoki Dózsa-CNA Barceloneta (spanyol)
B-csoport - április 21.
Waspo Hannover (német)-Marseille (francia)
Pro Recco (olasz)-Mladost Zagreb (horvát)
A-Híd-OSC-Újbuda-Dinamo Tbiliszi (grúz)
CN Terrassa (spanyol)-FTC-Telekom Waterpolo

13. FORDULÓ
A-csoport - május 9.
Spandau 04 (német)-Jadran Split (horvát)
Szolnoki Dózsa-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
CNA Barceloneta (spanyol)-Jug Dubrovnik (horvát)
Sintez Kazany (orosz)-Olympiakosz (görög)
B-csoport - május 8.
Waspo Hannover (német)-A-Híd-OSC-Újbuda
CN Terrassa (spanyol)-Pro Recco (olasz)
Marseille (francia)-FTC-Telekom Waterpolo
Dinamo Tbiliszi (grúz)-Mladost Zagreb (horvát)

14. FORDULÓ
A-csoport - május 20.
CNA Barceloneta (spanyol)-Spandau 04 (német)
Sintez Kazany (orosz)-Szolnoki Dózsa
Olympiakosz (görög)-Jadran Split (horvát)
Jug Dubrovnik (horvát)-Jadran Herceg Novi (montenegrói)
B-csoport - május 19.
Waspo Hannover (német)-FTC-Telekom Waterpolo
Dinamo Tbiliszi (grúz)-CN Terrassa (spanyol)
Mladost Zagreb (horvát)-A-Híd-OSC-Újbuda
Pro Recco (olasz)-Marseille (francia)
 



19. FINA Világbajnokság, záró sajtótájékoztató (Fotók: Kovács Anikó)
19. FINA Világbajnokság: HUN-MNE 8-6 (Fotók: Derencsényi István)
Közreműködők, egyesületek
Bizottságok