E.ON Női OB I: tovább menetel az FTC, szentesi bravúr Dunaújvárosban

2023. február 18. 17:49

Gerendás György csapatra továbbra is hibátlan a bajnokságban: Gurisatti Gréta vezérletével ezúttal az Egert győzte le (14-9). A Szentes bravúros 9-9-et harcolt ki Dunaújvárosban, míg a BVSC Tatabányán nyert magabiztosan.

A 13. fordulóban első szombati mérkőzésén rögvest borult a papírforma: a Szentes pontot rabolt Dunaújvárosban. Nem véletlenül fogalmazott úgy az egy héttel ezelőtti Bajnokok Ligája negyeddöntős győzelem után Mihók Attila, hogy még törékeny a csapata - 8-6-ig úgy tűnt, ha nem is könnyen, de hozza a meccset a házigazda, de Matajsz Márk együttese szívósan küzdött, Bonca Vivien és Dankina Viktóra révén egyenlített, majd Samsonova Diána találatával vezetett is 9-8-ra! Kilenc másodperccel a vége előtt Garda Krisztina akciógólja alakította ki a végeredményt.

A várnál talán nagyobb különbséggel nyert a százszázalékos FTC az Eger ellen: a hevesiek ugyan jól kezdtek, 2-0-ra, majd 3-1-re is vezettek a Népligetben (Jancsó Patrícia, Kékesi Borbála és Szilágyi Dorottya köszönt be), de az igencsak aktív Gurisatti Gréta, Simon-Illés Anna kettős vezérletével egyenlített, majd fordított a házigazda. S miután Leimeter Dóra balosa is beindult, szép lassan ellépett Gerendás György alakulata, s 14-9-re nyert.

A BVSC nem bízott semmit a véletlenre, 11-2-re vezetett a félidőben, és végül 17-8-ra nyert Tatabányán.

A Győr-III. Kerületi TVE összecsapást február 24-én rendezik.

E.ON Női OB I
13. forduló

Dunaújvárosi FVE - Valdor-Szentes 9-9 (2-1, 2-2, 4-3, 1-3)
Gólszerzők: Garda 4, Dobi 3, Sümegi 2, ill. Bonca 4, Varga V. 2, Mácsai K., Dankina, Samsonova

FTC-Telekom - Tigra-ZF-Eger 14-9 (5-4, 3-1, 4-3, 2-1)
Gólszerzők: Gurisatti 5, Simon-Illés 3, Leimeter 3, Farkas T. 2, Máté, ill.  Szilágyi D. 3, Czigány 2, Kékesi 2, Jancsó, Szellák

Tatabánya Women Water Polo – BVSC-Zugló 8-17 (1-6, 1-5, 2-3, 4-3)
Rajna 4, Becsey 2, Zink, Zantleitner N., ill. Dobos 3, Bereczky 3, Kele 3, Polák 3, Fekete 2, Batizi, Kolarova, Urvári