E.ON Férfi OB I: sima ferencvárosi siker az UVSE ellen

2023. január 13. 21:35

A keményebb feladatokra készülő FTC többek között Szakonyi Dániel remek teljesítményével, meggyőzően múlta felül fővárosi ellenfelét a 8. forduló nyitómérkőzésén.

A korábbi UVSE-nevelés, Molnár Erik duplájával indított a Ferencváros a Népligetben, az első negyedet végül 3-0-ra nyerte meg a hazai csapat, amely a Spandau elleni szerdai BL-vereség után ugrott ismét vízbe.

Ionescu Erik szépített 3-0 után, de nem nagyon bírtak a vendégek a hazaiak kapusával, Szakonyi Dániellel, aki az első nyolc kapura tartó UVSE-löketből hetet hatástalanított. Pedig saját védekezésük ekkor már jobban ment, csak két gólt kaptak, így 5-1-gyel fordulhattak a csapatok.

Csakhogy a Ferencváros harmadik negyede sokszor bizonyult már a legerősebbnek, most is kinyílt az olló ebben a szakaszban.

A meccs végére Sipos Bendegúz állt be a végül 73 százalékos védési hatékonysággal záró Szakonyi Dániel helyére, a vendégek megérezték a lehetőséget és 3-0-s rohamot indítottak
A vége így is biztos hazai siker. A Ferencváros legközelebb 17-én az OSC-t fogadja, már a Komjádiban, míg az UVSE a KSI ellen vív szintén rangadót, szintén a Komjádiban.