E.ON Női OB I: az FTC került előnybe a bronzmeccsen

2022. április 8. 21:32

Gerendás György csapata a Népligetben 13-4-re legyőzte a BVSC-t. A felek második összecsapása 11-én, hétfőn a Szőnyi úton következik. A 7. helyet a Szeged, a 9. helyet az újonc Győr szerezte meg.

A bronzmeccs első, népligeti felvonása egyértelműen FTC-fölényt hozott. Gerendás György csapata jól kezdett, 4-1-es előnyt harcolt ki, érezhető volt, hamar el akarja dönteni a partit. A BVSC innen még közelebb férkőzött, ám a második negyed megpecsételt a sorsát.

Meg, hiszen a játékvezetők páros végleges kiállítással sújtották Vályi Vandát és Leimeter Dórát - balkezes válogatott játékosát pedig nem tudta pótolni a vendégcsapat. Nőtt és nőtt a Fradi előnye, hiszen a zuglóiak nem tudtak mit kezdeni a hazai védekezéssel és a jól védő Neszmély Boglárkával.

A második negyedet 3-0-ra, a harmadikat 4-1-re nyerte meg az FTC, így 11-4-gyel kezdődött az utolsó negyed - sok izgalomról nem beszélhettünk. A fiatal BVSC talán meg is tört, így a Fradi végül 13-4-re nyert, és szerzett előnyt az egyik fél második győzelméig tartó párharcban.

A 7. helyet a Szeged, a 9. helyet az újonc Győr szerezte meg.

E.ON Női OB I

A 3. helyért, 1. mérkőzés
FTC-Telekom Waterpolo–BVSC-Zugló 13-4 (4-3, 3-0, 4-1, 2-0)
Illés 3, Tóth-Csabai 2, Máté 2, Kövesdi 2, Dömsödi 2, Petik, Valentin, ill. Farkas T. 2, Leimeter Gémes
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1-0, az FTC javára

A 7. helyért 3. mérkőzés
Szegedi NVE-SZTE-III. Kerületi TVE 10-5 (3-2, 3-1, 1-1 3-1)
Gólszerzők: Ármai 3, Miklós 2, Tátrai 2, Botka 2, Ráski, ill. Brezovszki 2, Keresztes, Kudella, Tóth-Deme
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1, a Szeged javára