A KSI Szentesen nyert rangadót

2014. március 14. 19:30

Borzasztóan fontos meccset nyert meg Horváth János csapata: méghozzá háromgólos hátrányból felállva.

Mióta Szentesen edzőváltás történt, jobban szerepel a csapat az ob I.-ben, de nagyon kell igyekeznie, ugyanis nagy hátrányt szedett össze ősszel. Csak az utolsó előtti helyen állnak, igaz, tavasszal sokat játszanak majd otthon.

A KSI újoncként 5 meccset nyert meg péntekig, és ez jóval meghaladja az előzetes várakozásokat. Ugyanakkor érhetően megjött az étvágya a fiataloknak, és természetesen szeretnének bent maradni az ob I.-ben. Az elmúlt időszakban felszínre kerültek olyan pletykák, hogy a KSI visszalépne a bajnokságtól, Horváth János a héten leszögezte, erről szó sincs.

S hogy mennyire komolyan gondolja az ob I.-et a KSI, annak ékes bizonyítéka a pénteki rangadó. A meccs első felében a Szentes dominált, rendre vezetést szerzett, igaz a vendégek rendre egyenlítettek. Aztán a második negyedben 7-4-re elhúzott a hazai csapat, a nagyszünet után pedig úgy tűnt, stabilan tartja is előnyét: Miklós Levente góljára azonnal jött Nagy Márton találata (8-5).

Ezután viszont kissé lazára vette a figurát a Szentes, könnyen ellőtték a labdát, a KSI pedig kihasználta ezt: 8-7-re zárkóztak, majd 9-8-ra Szabó Balázs góljával, majd ugyanő egyenlíteni is tudott 3:23-mal a harmadik negyed vége előtt.

Aztán megint kettővel megugrott a Szentes, a négygólos Martin Kolarik és Hegedűs István talált be. Kovács Gergő szépített, 11-10-zel jöhetett az utolsó nyolc perc.

Öt percig nem született gól, Kovács Gergő törte meg a csendet, 11-11, aztán sokáig újabb nagy csend. 33 másodperccel a vége előtt Horváth Tamás, a szentesiek kapusa (Horváth Alexet korábban cserével végleg kiállították) büntetőt érően szabálytalankodott, az 5 méterest pedig Hangody László értékesítette.
Ezzel nyert a KSI, és 9 pontra növelte előnyét a Szentessel szemben.

A Szolnok biztosan verte a Fradit, és a debreceniek is sima győzelmet arattak, ők az OSC-t győzték le, 6 góllal. A Vasas hozta a kötelezőt, a Pécs viszont némi meglepetésre nyert Kaposváron.

Eredmények – férfi ob I.-es bajnokság, 22. forduló:

Szolnoki Dózsa-Közgép – Széchenyi Bank-FTC 16-7 (2-2, 7-0, 4-2, 3-3)

Szolnok: Lévai – Gocic 2, Vámos 1, Hosnyánszky 4 (1), Jansik D. 1, Kis G. 2, Mitrovic 2. Csere: Tóth P. 1, Vörös, Aleksic 1, Hangay 1 (1), Török 1. Szakmai igazgató: Kovács István
FTC: Gárdonyi – Szabó B. 1, Ernyey, Bóbis 2 (1), Roach 2, Martin, Swift. Csere: Kolozsi, Vogel Simon 1, Francsics 1, Pohl, Major, Etédi. Vezetőedző: Varga Zsolt

Gól/emberelőny: 3/10, illetve 2/10
Ötméteresek: 2/2, illetve 1/1
Kipontozódott: Major (32.)

Valdor-Szentes-KSI SE 11-12 (3-2, 4-2, 4-6, 0-2)

Szentes:
Horváth T. – Józsa, Nagy M. 1, Németh D. 1, Kistamás 1, Kolarik 4, Szabó I. Z. 1. Csere: Horváth Alex (kapus), Hegedűs Bence, Pellei F., Kiss Gy. 1, Hegedűs István 2, Szabó I. L. Vezetőedző: Matajsz Márk
KSI: Kardos – Miklós 2, Fejős 2, Vereczkey 1, Kovács Gergő 3, Marnitz M., dr. Hangody L. 2 (1). Csere: Szedmák, Hulmann, dr. Hangody Gy., Kalanovics, Szabó B. 2, Salamon. Vezetőedző: Horváth János

Gól/emberelőny: 5/8, illetve 4/11
Ötméteresek: -, illetve 1/1
Kipontozódott: Németh D. (29.)
Kiállítás cserével: Horváth Alex (26.)

Debreceni VSE - OSC-Újbuda 13-7 (2-2, 5-2, 2-2, 4-1)

DVSE: Clark - Kállay 2, Weszelovszky 4, Marnitz G. 2, Misic 2, Süveges 1, Halek 1. Csere: Palotás, Smitula, Andorkó, Macsi, Chilkó 1, Jokic. Vezetőedző: Varga Tamás
OSC: Áts - Korényi, Delgado 1, Suti, Tóth Z. 2, Tiba 1, Szentesi. Csere: Varga (kapus), Gyárfás, Jávor, dr. Szécsi, Simon 1, Regős 2, dr. Balla. Vezetőedző: Becsey Péter

Gól/emberelőny: 3/9, illetve 1/5
Ötméteresek: 0/2, illetve -

Kaposvári VK - PVSK-Füszért 4-7 (2-2, 1-0, 1-3, 0-2)

Hegyvidék-Ybl - Lactiv-Vasas-Plaket 5-16 (2-3, 1-4, 0-4, 2-5)
Ybl: Juhász - Kibédi, Major, Kiss 1, Cserdi, Szilágyi 2, Pecz. Csere: Csellár (kapus), Békési, Hartman, Nagy 1, Koltay, Kórós 1. Vezetőedző: Köllő Attila
Vasas: Bendes - Brguljan 1, Csapó 3, Katonás 1, Angyal 1, Hőna 2, Német 2. Csere: Fazekas 1, Sedlmayer 3 (1), Manhercz Á., Manhercz K. 1, Takács 1. Vezetőedző: Földi László
Gól/emberelőny: 0/7, illetve 3/6