
MVLSZ-közgyűlés: aranyesélyes válogatottakat 2027-28-ra
2025. május 17. 10:05
Megtartotta éves rendes közgyűlését a Magyar Vízilabda Szövetség – Madaras Norbert beszámolójában megemlítette, hogy továbbra is igen alapos és fegyelmezett gazdálkodást folytatott az MVLSZ, így a saját tőkéje tovább nőtt. Az elnök emellett hangsúlyozta, hogy különösen 2027-28-ban még szorosabb együttműködésre lesz szükség a klubokkal a válogatottak eredményessége érdekében.
Minthogy fél évvel ezelőtt zajlott az MVLSZ tisztújító közgyűlése, az évi rendes közgyűlés ezúttal sokkal rövidebb volt – mint ahogy Madaras Norbert elnök beszámolója is, hiszen, mint előrebocsátotta a Duna Arénában tartott eseményen, legutóbb részletesen beszélt az elmúlt két évről, illetve a következő időszak terveiről.
„Igen alapos és fegyelmezett gazdálkodást folytattunk, a szövetség saját tőkéje tovább nőtt, és a komolyabb utánpótlás-nevelést folytató kluboknak ismét tudtunk egyszeri, vissza nem térítendő támogatást nyújtani – ismertette az eredményeket az olimpiai bajnok sportvezető. – Azt viszont már most látjuk, hogy az idei év jelentősen nehezebb lesz, a költségek ugyanis ugrásszerűen nőnek, de azért megnyugtatok mindenkit: a normális gazdálkodást és a szövetség működését semmi sem veszélyezteti.”
A beszámoló szakmai része kapcsán Madaras Norbert megemlítette, hogy a két felnőttválogatott egyaránt érmet hozott a Világkupa-döntőkről, ami kiindulásnak épp megfelel. „A legfontosabb cél a nagyfokú fiatalítás mellett, hogy az idén és jövőre olyan ütőképes csapatok alapjait rakjuk le, amelyek 2027-ben és 2028-ban aranyesélyesek lehetnek a budapesti világbajnokságon, majd a Los Angeles-i olimpián.”
Az elnök jelezte, kiemelten fontosnak tartja a válogatott csapatok felkészülésének támogatását mindenki részéről. „Ami Párizsban történt, azt a mai napig nem tudom igazán hova rakni, és bennem folyamatosan az munkál, hogy még szorosabban kell együttműködnünk, szövetségnek és kluboknak, hogy azok a nüanszok, amin a tavalyi szereplés múlott, a következő olimpián a javunkra billentsék az eredményeket.”
Madaras Norbert még szót ejtett a bajnoki rendszerek átalakításáról, mert a szervezés és lebonyolítás hatékonyságát legalábbis növelné, ha tíz százalékkel csökkentenék a mérkőzésszámot – tavaly ugyanis 5368 meccset vívtak összesen a felnőtt ob I-től a baby-bajnokságokig bezárólag.
A szövetség vezetője megemlítette még az ősztől érvénybe lépő edzői licenc-szabályzatot is, melynek értelmében minden, a sportágban dolgozó szakembernek évente meg kell újítania a saját „működési engedélyét” a különböző továbbképzések abszolválásával. A jó hír, hogy a korábban az MVLSZ égisze alatt zajló edzőképzés nemzetközi akkreditációját sikerült nyélbe ütni, így az ott szerzett végzettségek immár államilag elismertnek számítanak. Madaras Norbert emellett újra felhívta a figyelmet a világszinten is egyedi értékkel bíró oktatóvideó-tárra, amely már elérhető a szövetség honlapján.
A küldöttek mind a szakmai, mind a pénzügyi beszámolót egyhangúlag elfogadták – a könyvvizsgálói jelentéssel egyetemben.