Rossz rajt, talpra állás, fergeteges hangulat – végül az Európa-bajnok nyert

2019. február 12. 19:49

A Bíró Attila irányította női válogatottunk négygólos hátrányt ledolgozva az utolsó pillanatokig feszült, kiélezett mérkőzésen ezúttal 11-10-re kikapott Hollandiától. A meccs után a „Szép volt, csajok!” jelezte, nagyot küzdött a csapat.

A sokat emlegetett hágai, 4-0-ra elveszített utolsó negyed után idehaza is 0-4-gyel indított a csapat… Pedig minden adott volt a jó kezdéshez: látványos bemutatás, telt ház, a hűséges szurkolótábornak, a Carpathian Brigade csoportnak hála fergeteges buzdítás. De valahogy semmi sem stimmelt. Hiába kért időt három perc után Bíró Attila, tovább nőtt a holland előny, miközben nálunk két fór is parlagon maradt. Eltelt a negyed fele, reménytelennek tűnt minden – de csak annak, aki nem hisz a csapatban. Merthogy tudni kell, képes arra, hogy a mélyre ásott gödörből is kimásszon.

Kimászott! Leimeter Dóra törte meg a gólcsendet, majd Tóth Eszter védése után Gurisatti Gréta adta fel fórban a labdát a remekül kiemelkedő Csabai Dóra kezére, majd a pazar húzást követően ő maga tett be egy előnyt második kísérletre. Nagy kár azonban, hogy az évekig hazánkban (Szentes, UVSE) légióskodó Catherina van der Sloot ihletett formában tette a dolgát, negyedik találatát jegyezte, majd Stomphorst gólja a 3-6-ot jelentette. Hat kapott gólt az első periódusban – ahogy mondani szokták, gombócból is sok…

MVLSZ_HUN_NED_noi_VL_20190212_MaD_003.jpgSajnos a második etapban nem sikerült közelebb férkőzni, sőt. Van der Sloot a kapuba érkező Kasó Orsolyát is mattolta, és ugyan egy remek Vályi Vanda labdaszerzést követően Keszthelyi Rita fejezte be pontosan a 4-3-as lefordulást, illetőleg Gurisatti Gréta „dühből” leadott lövése is utat talált Willemsz kapujába, három emberelőnyből egyet sem játszott meg jól a társaság. S miután Dagmar Genee és van der Kraats is betalált, 5-9 állt a táblán a nagyszünetben. René van Hellnek, a mérkőzést Vári Attila MVLSZ-elnök társságában megtekintő holland nagykövetnek biztos tetszett…

MVLSZ_HUN_NED_noi_VL_20190212_MaD_008.jpgFordulás után Máté Zsuzsanna belőtte a Keszthelyi által kiharcolt, áthúzódó fórt a kapuba érkező Laura Aartsnak, de a következő ötöt a harmadik menetben kihagyta a csapat. Az időkérés utánit is. Bezzeg odaát Arno Havenga időkérése után D. Genee nem hibázott – ez jelentette a különbséget. A védekezését persze szépen összeszedték a mienk, Kasó Orsolya is fogott labdákat, de a támadójáték akadozott, és ugyan Szilágyi Dorottya távolija beakadt, a záró negyed előtt 10-7 volt oda.

MVLSZ_HUN_NED_noi_VL_20190212_MaD_006.jpg„Most a mi utolsó negyedünk következik!” – szólt a jóslat, s lőn! Szücs Gabriella adta meg a lökést, két villanása után, Kasó-védéseket, blokkokat követően pedig 1:42-vel a vége előtt a korábban egy fórt elhamarkodottan ellövő Szilágyi Dorottya egyenlített! Több is lett volna még a partiban, de sajnos D. Genee lapos lövése utat talált a kapunkba. A hátra lévő időben nem sikerült újabb gólt szerezni, Aarts leszedte Leimeter Dóra sanyargatott helyzetben leadott lövését, így ezúttal Hollandia nyert. De a végén azért joggal szól a „Szép volt, csajok!” a lelátóról.

MVLSZ_HUN_NED_noi_VL_20190212_MaD_013.jpgNői Világliga európai selejtező, egyben Európa Kupa-selejtező, 9. játéknap
MAGYARORSZÁG–HOLLANDIA 10-11 (3-6, 2-3, 2-1, 3-1)
Laky Károly Uszoda, vezette:
Texido (spanyol), Bouchez (francia)

Magyarország: Tóth E. – Gurisatti 2, Szücs 2, Vályi V., Keszthelyi 1, Gyöngyössy, Máté 1. Csere: Szilágyi 2, Parkes, Rybanska, Leimeter 1, Csabai 1, Kasó (kapus). Szövetségi kapitány: Bíró Attila

Hollandia: Willemsz – D. Genee 3, van der Sloot 5, Stomphorst 1, Sevenich, Keuning 1, Koolhaas. Csere: van Toorn, Wolves, Nijhuis, van der Kraats 1, Sleeking, Aarts (kapus). Szövetségi kapitány: Arno Havenga