OSC: négy között az Euro-kupában!

2018. december 5. 21:12

Vad Lajos együttese a negyeddöntő visszavágóján 10-7-re győzte le a spanyol Terrassát, így bejutott az elődöntőbe.

A kinti 9-9 után ahogy reméltük, azonnal magához ragadta a kezdeményezést Vad Lajos együttese: Manhercz (akinek a meccsen nagyon ment a lövés), Brguljan, Seman és Erdélyi is gólt jegyzett az első negyedben, Mitrovics remekelt a kapuban, így 4-1-es első menet adta meg a meccs alaphangját.

Az OSC támadójátéka a második negyedben is megőrizte azt a minőséget, amely az előny további hízlalásához kellett, avagy voltaképpen nagyszünetre olyan előnyt szerzett a kupa megnyerésére apelláló házigazda (8-3), amely után a továbbjutása nem foroghatott igazán veszélyben.

A Terrassa persze nem adta fel, némiképpen közelebb férkőzött a talán hamar megnyugodó OSC-hez, de Kovács Gergő gólja a záró menet elején gyorsan lehűtötte a kedélyeket. Nem volt, nem lehetett kérdéses, melyik a jobb csapat, a 10-7-es győzelem magabiztosan született meg. Avagy az OSC ott van a kupa elődöntőjében, méghozzá egy olasz (Ortigia), egy montenegrói (Herceg Novi) és egy francia (Marseille) csapat társaságában.