Pozitívan nézünk előre!

2017. augusztus 10. 9:42

Nem csupán Horkai György kapitány, hanem játékosai is elégedettek az eddigi produkcióval, noha mindenki jól tudja és hangsúlyozza - köztük Csiszár Boldizsár és Zerinváry Lóránd -, hogy a neheze most következik. Pénteken speciel a Montenegró vagy Ausztrália elleni negyeddöntő.

Mint beszámoltunk róla, az U20-as világbajnokság utolsó csoportmérkőzésén is fölényes, 17-6-os győzelmet aratott a magyar válogatott. Csapatunk hibátlan mérleggel nyerte meg csoportját, jutott ezzel a nyolc közé, és várja negyeddöntős ellenfelét, amely a mai, Montenegró-Ausztrália nyolcaddöntő győztese lesz pénteken.

Horkai György kapitány elégedett volt az utolsó csoportmeccsel, Balázs Miklós videoelemző segítségével most Csiszár Boldizsár és Zerinváry Lóránd nyilatkozott honlapunknak.

Csiszár Boldizsár: „Nekem nagyon tetszett, hogy teljesen komolyan vettük ezt a mérkőzést is. Hiába tudtuk, hogy az elkövetkezendő meccsek sokkal, de sokkal nehezebbek lesznek, nem néztük le Kanadát. Soma megint fantasztikusan védett, le a kalappal, lehozta kapott gól nélkül az első két negyedet. Utána igyekeztem minél stabilabban állni a lábamon, de kicsit visszább vettünk a koncentrációból, ezért is kaptunk a második félidőben több gólt. Az viszont nagyon jó érzés volt, hogy ha benne is voltam egy-két gólban, akkor a többiek bíztattak, és azt mondták, ezzel ne foglalkozzak egyáltalán. Úgyhogy pozitívan nézünk előre!"

Zerinváry Lóránd: „Meccs elején megcsináltuk, amit Gyuri bácsi kért, koncentráljunk oda, legyen ez egy felkészülés a pénteki negyeddöntőre. Mindez sikerült, koncentráltak voltunk, jól ment a védekezés, és támadásban nem nagyon hibáztunk helyzetet. A harmadik negyedtől, amikor tíz góllal vezettünk, kicsit kiengedtünk, illetve taktikai elemeket próbáltunk gyakorolni. Ezek hellyel-közzel sikerültek. Kicsit jobban kell majd, hogy a zóna mozogjon, ha éppen zónázunk. A támadással nem volt semmi baj, de igazán hátul sem, a kapusok nagyon jól védtek."

U20-as férfi világbajnokság, Belgrád, 5. játéknap
D-csoport

Kanada-Magyarország 6-17 (0-5, 0-5, 3-3, 3-4)
Poliseno 2, Lemay-Lavoie, Blanchard, Cote, Dsouza, ill. Szatmári 3, Manhercz 3, Nagy Á. 2, Csacsovszky E. 2, Burián 2, Teleki 2, Zerinváry, Vadovics, Sélley-Rauscher

Olaszország-Dél-Afrika 21-3
A végeredmény:
1. Magyarország 8, 2. Olaszország 6, 3. Kanada 4, 4. Egyiptom 2, 5. Dél-Afrika 0

A-csoport: Puerto Rico-Oroszország 6-22, Egyesült Államok-Irán 15-3. A végeredmény: 1. Görögország 7, 2. Egyesült Államok 6, 3. Oroszország 5, 4. Irán 2, 5. Puerto Rico 0
B-csoport: Japán-Montenegró 17-18, Hollandia-Horvátország 3-11. A végeredmény: 1. Horvátország 8, 2. Spanyolország 6, 3. Montenegró 4, 4. Hollandia 2, 5. Japán 0
C-csoport: Új-Zéland-Kína 7-11, Szerbia-Ausztrália 11-2. A végeredmény: 1. Szerbia 8, 2. Ausztrália 6, 3. Kína 4, 4. Argentína 2, 5. Új-Zéland 0

A csütörtöki nyolcaddöntő párosítása: Egyesült Államok-Kanada, Spanyolország-Kína, Oroszország-Olaszország, Montenegró-Ausztrália

A pénteki negyeddöntő párosítása: Görögország-Spanyolország/Kína (16:40), Horvátország-Egyesült Államok/Kanada (18:00), Szerbia-Oroszország/Olaszország (19:20), Magyarország-Montenegró/Ausztrália (20:40)