Női ob I: nem hibázott otthon a Szentes és az Eger

2017. március 29. 19:21

A Szentes 9–6-ra nyert az első mérkőzésen a Tatabánya ellen az 5–8. helyért zajló rájátszásban, az Eger pedig a Honvédot győzte le 11–8-ra.

Két és fél negyedig volt szoros a Szentes és a Tatabánya csatája. A vendégek még vezettek is 4–3-ra, a szentesiek azonban fordítottak, a harmadik negyed után 6–4-es, a negyedik közepén pedig már 8–4-es előnyben volt, ami azt is jelentette, hogy eldöntötték a mérkőzést.

A másik párharcban az Eger a Honvédot fogadta, és noha a vendégek kerültek előnybe (1–2), de az egriek, majd fokozatosan növelték az előnyüket, és a negyedik negyed elején már öt góllal is vezettek, s végül meg is nyerték a meccset.

Női ob I, rájátszás, az 5–8. helyért, 1. mérkőzés
Hungerit-Szentes–TVSE 9–6 (1–0, 1–2, 4–2, 3–2)
Kövér-Kis 5, Mihály 2, Farkas T., Tóth Cs., ill. Tátrai 2, Szellák 2, Bicskei R., Pintér P.
Az egyik fél második győzelméig tartó páharc állása: 1–0 a Szentes javára

ZF-Eger-EKE–RacioNet-Honvéd 11–8 (3–2, 4–2, 2–1, 2–3)
Gólszerzők: Ráski 3, Parkes 3, Pap Médea 2, Miklós R., Tóth A. J., Kékesi, ill. Illés H. 4, Muzsnay 4
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Eger javára

ob I nők rajatszas 5-8. helyért