Női ob I: az Eger és a Tatabánya jutott tovább

2017. március 11. 21:03

Az Eger és a Tatabánya idegenben is győzött az alsóházi rájátszásban, így ez a két csapat folytathatja az 5–8. helyért.

A hazai pályán aratott 16–2-es győzelem előrevetítette, hogy mire számíthatunk az Eger–BVSC II párharc második felvonásán, és az erőviszonyoknak megfelelően idegenben is magabiztosan nyert Biros Péter együttese. Az egriek kapujában Horváth Anna 75 százalékkal védett, s mivel a társak meg támadásban remekeltek, újabb nagy különbségű győzelem lett a párharc vége.

A másik csata szorosabban alakult, hiszen a Tatabánya otthon is „csak” hárommal verte az UVSE II-t. A párharc második felvonása a szünetig döntetlenre állt, a harmadik negyedet viszont 4–0-ra nyerte meg a vendégegyüttes, amely ezzel eldöntötte a továbbjutást is.

A folytatásban a BVSC II és az UVSE II a kilencedik helyért játszhat, míg az Eger és a Tatabánya az 5–8. helyért, kiegészülve a Szentes–Szeged, illetve a BVSC–Honvéd párharcok vesztesével.

Női ob I, rájátszás, a 7–10. helyért, 2. mérkőzés
BVSC II–ZF-Eger-EKE 3–20 (1–3, 1–6, 0–5, 1–6)
Keresztes, Faragó B., Alaksza, ill. Kocsis 4, Ráski 4, Miklós R. 3, Parkes 3, Hornyák 2, Jenes, Pap Médea, Molnár D., Fekete K.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 az Eger javára

UVSE II–Tatabánya VSE 7–9 (2–2, 2–2, 0–4, 3–1)
Mucsy 2, Ádám, Kurucz, Gyárfás, Hajdú, Faragó K., ill. Pintér 3, Bicskei R. 2, Szellák 2, Bors, Tátrai
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Tatabánya javára