BL: becsületbeli ügyet vitt végig a Fradi

2023. május 12. 22:33

Miután az OSC, bár nagyot küzdött, végül is kikapott otthon a Novi Beogradtól a BL-csoportkör utolsóelőtti játéknapján, a Fradi számára nem maradt tét: mindenképpen a harmadik helyen zártak a zöldek. Mégis odatették magukat, és a szédületesen védő Vogel Somának hála úgy verték meg 10-6-ra a csoportelső Bresciát, hogy 22 percig csupán egy gólt kaptak.

Sejthető volt, hogy a Fradi a két peches idegenbeli dél-szláv meccs után – nyerhető találkozón maradt alul épphogy Belgrádban és hagyott két pontot Dubrovnikban – a harmadik helyen ragad a B-csoportban. Ez kábé szentesíttetett is a marseille-i vereséggel legutóbb – az viszont ellentétben a másik két találkozóval nagyon csúnyán nézett ki, azaz volt mit rendbetenni a csoportot vezető Brescia ellenében.

És a zöldek nem is okoztak újabb csalódást, sőt – remek teljesítménnyel intézték el a szezon eddigi részében rendre remeklő olaszokat. Az első nyolc perc megadta az alaphangot, a Fradi elment 3-0-ra, a rivális képtelen volt a kapuba találni, az első negyedben 4/0-val zárt emberelőnyben. A másodikban 4-0-nál, tíz perc után sikerült táblára kerülnie, majd aztán kicsit megakadt a hazai gépezet; igaz, a vendégeké sem indult be, avagy félidőre maradt a 4-1, miután a következő hat percben egyik oldalon sem esett gól.

Hanem a harmadikban újra felpörgött az FTC, Stylianos Argyropoulos egy perc alatt lőtt kettőt (az első egy varázslatos ejtés volt egy halódó emberelőnyben), majd Fekete Gergő mattolt ötösből később, így bő két perccel a harmadik rész vége előtt 7-1 állt a táblán. Akárhogy is: 22 perc alatt egyetlen emberelőnyös gólt tudtak összehozni a taljánok, amiről alapvetően Vogel Soma tehetett, aki elképesztőt produkált a kapuban.

Sandro Bovo mindenesetre egy „emergency time-out”-tal némi életet lehelt a motivációt érezhetően nehezen találó játékosaiba, akik gyorsan lőttek kettőt, ám Nemanja Ubovic egy könnyed előnygóllal legalább ilyen gyorsan hűtötte le a kedélyeket, avagy az utolsó részre nem maradt sok izgalom (8-3). A végére picit szebbé kozmetikázta az összképet a Brescia, de ettől sikerült a visszavágás a novemberi, csúnyácska 4-8-ért, bár ez már csak a presztízs miatt számított, a zöldek így is, úgy is harmadikként zárnak. Igaz, biztató volt látni, hogy Vogel Soma 66.7-es százalékkal zárta a meccset (12 védés/ 18 lövés).

Fél órával korábban a „virtuális zárt kapuk” mögött lejátszott OSC–Novi Beograd mérkőzésen nem történt újabb csoda. Jól küzdött az OSC, bár erről az uszodában jelen lévőkön kívül senki nem szerezhetett tudomást, mivel a menedzsment képtelen volt a BL-ben amúgy kötelező élő streamet összehozni, sőt, az elitsorozatban példátlan módon arról sem sikerült gondoskodniuk, hogy az összes európai kupameccsen – azaz még a Challenger-kupa selejtezőin is – működő élő eredménykövetőt kezelje valaki...

A klubhoz és a játékoskerethez, illetve a pólósok erőfeszítéseihez legmesszebbmenőkig méltatlan hozzáállástól függetlenül annyit mindenképp illik megemlíteni, hogy Manhercz Krisztiánék szinte végig hátrányban voltak, ám a hajrához közeledve mínusz háromról visszazárkóztak mínusz egyre, és még az egyenlítésért is támadhattak. Ez azonban végül nem sikerült, és a szerb szupergárda végül kibrusztolta a győzelmet – ezzel, a Fradinak is hála, még maradt némi esélyük a csoportelsőségre, elvégre a zárókörben a Spandauval játszanak otthon, azt azonban nehéz elképzelni, hogy a Marseille-ben csaknem rommá vert, de végül a négygólos zakóval végül kvalifikáló Jug az ötmeccses horvát bajnoki döntő után győzni tud Bresciában...

Eredmények – B-csoport, 13.forduló
FTC-Telekom Budapest–AN Brescia (olasz) 10-6, Genesys OSC Budapest–Novi Beograd (szerb) 9-11, CN Marseille (francia)–Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik (horvát) 15-11, Spandau 04 Berlin (német) v Astralpool Sabadell (spanyol) 10-11
Az állás: 1. Brescia 31, 2. Novi Beograd 29, 3. Ferencváros 25, 4. Jug 16, 5. Marseille 13, 6. Sabadell 13, 7. Spandau 11, 8. OSC 10