Férfi Bajnokok Ligája: Belgrádban és Dubrovnikban maradtak a pontok

2023. február 28. 21:21

Az FTC hatalmas csatában kapott ki a szerbek elitcsapatától (13-14), míg az OSC ötgólos vereséget (8-13) szenvedett a horvát Jug otthonában.

Az elnyűhetetlen Tóth Márton találatával vezetett az első percben az OSC Dubrovnikban, majd ugyan fordított a házigazda, Vigvári Vince fórból egyenlíteni tudott. Avagy igyekezett Varga Dániel csapata az elejétől beletenni mindent ebbe a meccsbe, amit momentán bele tud - ennek hála a 10. percig nyílt volt a parti. 5-4 után azonban hosszú újbudai gólcsend következett, miközben a jól ismert pólósok, Lazic, Fatovic is betaláltak, s miután Krzic is gólt jegyzett, 8-4-re hízott a Jug előnye.

Sajnos fordulás után sem változott sokat a játék képe, sok kérdés, lássuk be, nem volt: 11-5, 12-7 állt a táblán, Kobescak nem feltétlen jó szériában lévő csapata dominálta a meccset, őrizte előnyét, és 13-8-cal, magabiztosan, minden bizonnyal önbizalmat is építve abszolválta a mérkőzést.

5.jpg Bitang rosszul indult az FTC belgrádi fellépése, hiszen Mandic, Granados és Perkovic góljával 3-0-s előnyt harcolt ki a házigazda. A támadásbéli blokk Damonte balosával tört meg, ami jó hatással volt a zöldekre, hiszen csakhamar Jansik Szilárd és Varga Dénes is érdemben hozzászólt a meccshez.

A 3-3-ról induló „új" parti egy itt, egy ott metódusban ment egy ideig, Jansik és Varga rendkívül aktív volt. Ebben a ki-ki ütközetben jutottak 9-8-ig a félidőre. Tértfélcserét követően, Vogel Soma beállásával változott valami: összeállt, stabilizálódott a védekezés, és ennek is hála nagy védéseket is láthattunk. Ezt meglovagolva vette át a vezetést Varga Zsolt együttese (Argyropulos, Jasnik), majd ugyan fordított a Zsivko Gocic irányította Beograd, de erre is volt dupla válasz Damonte és Argyropulos révén. Mindez azt jelentette ebben a nagy hullámzásban, hogy 12-11-es FTC-előnnyel kezdődhetett a záró etap.

10.JPG Ebben volt minden, ami egy pólómeccsen szem, szájnak ingere, avagy az öldöklő csatában emésztődött az energia. A szerbek három gólt összekapartak valahogy, ezzel vezettek 14-12-re (Fernandez kapus védett nagyot 13-12-nél...), így a végén Molnár Erik gólja szépségtapasz lehetett csupán. Nagy baj nincs az FTC szempontjából, hiszen nagy riválisa otthonában bizonyította, Belgrádban is képes lehet bármire - majd amikor nagyon kell...

A BL-ben most válogatott program miatt szünet következik, a 10. fordulóban (március 21.) az FTC a Spandau, az OSC a Brescia csapatát fogadja majd.

Férfi Bajnokok Ligája, 9. forduló

Jug Adriatic Osiguranje Dubrovnik (horvát) - Genesys-OSC-Újbuda 13-8 (5-3, 3-1, 2-1, 3-3)
Gólszerzők: Lazic 4, Fatovic 3, Krzic 2, Kakaris 2, Jokovic, Zuvela, ill. Manhercz 2, Burián 2, Angyal, Tóth M., Vigvári Vince, Bundschuh

VK Novi Beograd (szerb) - FTC-Telekom 14-13 (4-3, 5-5, 2-4, 3-1)
Gólszerzők: Drasovic 3, Mandic 2, Perkovic 2, Granados 2, Pijetlovic, Skoumpakis, Jaksic, Cetkovic, Vlachopoulos, ill. Janik Sz. 4, Varga D. 3, Argyropoulos 2, Damonte 2, Merkulov, Molnár E.

CN Marseille (francia) - Astralpool Sabadell (spanyol) 9-6
AN Brescia (olasz) - Spandau 04 Berlin (német) 14-10

Az állás: 1. Brescia 24, 2. Novi Beograd 22, 3. FTC 18, 4. Jug 14, 5. Spandau 8, 6. Marseille 7, 7. OSC 6, 7. Sabadell 4