LEN Award: Keszthelyi Rita és Jansik Szilárd is jelölt!

2023. február 3. 7:35

Az Európai Úszó-szövetség nyilvánosságra hozta a különböző diszciplínák szerinti jelöltjeit az év legjobb sportolója címre. Vízilabdában női és férfivonalon is érdekeltek vagyunk – ezúttal a közönség is leadhatja szavazatát.

A LEN minden vizes sportágban megnevezte azokat a versenyzőket, akik a 2022-es év európai és nemzetközi eredményei alapján méltónak talál az ez évi elismerésre. A listát a sportágak technikai bizottságai állították össze és a végrehajtó bizottság hagyta jóvá.

Örömteli, hogy két magyar jelöltet is fel tud mutatni a vízilabdasportág: a nőknél a válogatott csapatkapitánya, a vb- és Világliga-ezüstérmes Keszthelyi Ritát, a férfiaknál pedig az Eb-ezüstérmes, a torna legjobb játékosává, és azóta az Év magyar vízilabdázójának választott Jansik Szilárdot.

(Az úszóknál a tavaly kétszeres világbajnok, háromszoros Európa-bajnok, kétszeres Eb-ezüstérmes Milák Kristóf is jelölt.)

A LEN tagjainak szavazatai mellett mostantól a közönség is szavazhat a legjobbakra, ezek a voksok 30 százalékban számítanak majd bele a végeredménybe.

Sportáganként egy szavazatot lehet leadni, egészen február 10-ig - EZEN A LINKEN a férfiak, EZEN A LINKEN a nők jelöltjei között lehet választani.

Fotó: Kovács Anikó/MVLSZ

Az Év legjobb férfivízilabdázója díj jelöltjei:

Unai Aguirre (spanyol) - világbajnok, a világbajnokság legjobb kapusa, Európa-bajnoki bronzérmes, Világliga-bronzérmes

Marko Bijac (horvát) - Európa-bajnok, az Európa-bajnokság legjobb kapusa, világbajnoki 4. helyezett

Giacomo Cannella (olasz) - világbajnoki ezüstérmes, Világliga-győztes, Európa-bajnoki 4. helyezett, Bajnokok Ligája-győztes, a BL Nyolcas Döntő legjobb játékosa

Alvaro Granados Ortega (spanyol) - világbajnok, Európa-bajnoki bronzérmes, Világliga-bronzérmes

Jansik Szilárd - Európa-bajnoki ezüstérmes, az Európa-bajnokság legjobb játékosa, Bajnokok Ligája-bronzérmes

Az Év legjobb női vízilabdázója díj jelöltjei:

Roberta Bianconi (olasz) - világbajnoki 4. helyezett, Európa-bajnoki bronzérmes

Judith Forca (spanyol) - világbajnoki 5. helyezett, a világbajnokság gólkirálynője, Európa-bajnok, Világliga-győztes, Euroliga-ezüstérmes

Keszthelyi Rita - világbajnoki ezüstérmes, a világbajnokság All Star-csapatának tagja, Világliga-ezüstérmes, Euroliga-4. helyezett

Eleftheria Plevritou (görög) - Európa-bajnoki ezüstérmes, az Európa-bajnokság legjobb játékosa, világbajnoki 7. helyezett, Euroliga-győztes

Brigitte Sleeking (holland) - világbajnoki bronzérmes, Európa-bajnoki 4. helyezett, Világliga-4. helyezett, Euroliga-győztes