E.ON Férfi OB I: lendületben a BVSC, Szolnokon nyert az OSC

2023. január 28. 20:24

Megizzadt az Eger az UVSE ellen a férfibajnokság szombati játéknapján, amelyen végül nem született meglepetés.

Annak ellenére, hogy az Eger nagy meglepetésre legyőzte az OSC-t nemrégiben a férfibajnokságban, sejthető volt, hogy az UVSE ellen (is) nehéz dolga lesz a vendégeknek. Végül talán a sejthetőnél is szorosabban alakult a meccs, alaposan meg kellett küzdenie az egrieknek a három pontért, végig nyílt maradt ugyanis a találkozó - végül a négygólos Murisic vezetésével csak behúzta a meccset Tóth Kálmán csapata, amely így sorozatban hatodik sikerét szerezte.

Jól kezdett a KSI a Honvéd otthonában, de aztán rákapcsoltak a hazaiak, és biztosan nyerték meg a bajnokit, Ekler Bendegúz 5/5-tel zárt.

Ahogyan Szegeden Tátrai Dávid is. A BVSC junior Eb-bronzérmes játékosa volt csapata egyik vezére, a zuglóiak a Miskolc elleni hazai pontvesztés óta nem hibáznak, ráadásul lemásolták a legutóbb Kaposváron elért 16-10-es végeredményt.

Apropó, Kaposvár! A Vasas vendégszerepelt Somogyban, és bár az első félidő még szorosabbra sikeredett, a végén nem borult a papírforma.

A nap rangadóját Szolnokon játszották, ahová az OSC utazott. Varga Dánielék legutóbb a Jug Dubrovnik ellen elért 9-9-es döntetlennek örülhettek a Bajnokok Ligájában, most pedig annak, hogy a meccs elejétől fogva kézben tartották az irányítást.

A félidőben 5-2-re vezetett az OSC, de Jansik Dávid két góljával felhozta a Szolnokot a harmadik negyed elején. A negyed második fele a vendégeké volt, Tóth Márton, Csacsovszky Erik és Manhercz Krisztián találataival elhúzott a vendégcsapat (4-9).

A zárónegyedben nem engedte ki a kezéből a győzelmet az OSC, és ezzel a három ponttal meg is előzte a Szolnokot a tabellán.

Folytatás szerdán, teljes fordulóval, a többi közt Vasas-OSC és FTC-Szolnok mérkőzésekkel.