Női Euro Kupa: a kötelező teljesítve, jöhetnek a csoportrangadók

2023. január 14. 21:32

A Tigra-ZF-Eger a Sirens Malta, az FTC-Telekom a Mulhouse, az UVSE pedig a Grand Nancy ellen gyűjtötte be második győzelmét, és jutott tovább. A hevesiek vasárnap a görög Ethnikos ellen játszanak az első helyért, míg a két fővárosi alakulat egymás ellen vív ugyanezért.

Az Eger 8-0-s első negyeddel kezdett, avagy Sike József alakulata valóban maximum edzésre használhatta fel a Sirens Malta elleni mérkőzést. A 28-3-as találkozón Jancsó Patrícia, Molnár Daniella és Szellák Csenge is öt gólt jegyzett, de voltaképpen bárki lőhetett volna ennyit... Miután a görög Ethnikos „csak" hat góllal nyert a Nice ellen, így két meccs után a hevesieknek jobb a gólkülönbsége (34 - 29), avagy a vasárnap 11 órakor (magyar idő szerint 10 óra) kezdődő partin Szilágyi Dorottyáék döntetlennel is csoportelsők lehetnek.

A FTC ellen 5-4-re vezetett a Nancy, ezt követően lépett el tőle Gerendás György csapata - nos, a francia csapat az UVSE ellen is jól bírta 12 percig, hiszen 3-3 állt a táblán. Innen még a második negyedben szerzett 7-3-as előnyt Benczur Márton együttese, majd fordulás után sem ismert kegyelmet. A 10-1-es második félidő mindent elmond a partiról; Varró Eszter négy góllal volt a legeredményesebb.

Az FTC a házigazda Mulhoise ellen (amelynek soraiban ezúttal is láthattuk Mihály Kingát és Forgács Lilit) szép fokozatosan húzott el az esti meccsen, mindezt úgy, hogy teljesen természetesen már a vasárnapi UVSE elleni rangadóra is gondolt. Különösen azok után, hogy a harmadik negyedben Máté Zsuzsanna góljával 11-2-re vezetett, avagy jobb volt a gólkülönbsége, mint magyar ellenfelének. A nyolcgólos Gurisatti Gréta vezérletéve végül 18-5-ös lett a siker, amelynek köszönhetően a döntetlen is elegendő lehet a zöld-fehéreknek. Az UVSE és a FTC vasárnap 9:30-tól játszik majd a csoportesőségért, amely a sorsolásnál fontos kiemelést ér.

Amennyiben a rendezők élő közvetítéssel szolgálnak, a LEN ezen oldalán lehet nyomon követni; míg a szokásos élő eredménykövetés és a teljes program ezen a felületen megy majd.

Női Euro Kupa - 2023. január 13-15.
A-csoport, Athén
Tigra-ZF-Eger, Ethnikos Piraeus (görög), Olympic Nice (francia), Sirens ASC Malta (máltai)

Péntek
Tigra-ZF-Eger - Olympic Nice 18-9
Ethnikos Piraeus - Sirens ASC Malta 26-3

Szombat

Sirens ASC Malta - Tigra-ZF-Eger 3-28 (0-8, 1-7, 1-5, 1-8)
Gólszerzők: Micallef 2, Perici, ill. Jancsó 5, Molnár D. 5, Szellák 5, Borsi 4, Katona 2, Czigány 2, Kékesi 2, Szilágyi D. 2, Bódi

Ethnikos Piraeus - Olympic Nice 15-9

B-csoport, Mulhouse

UVSE, FTC-Telekom, Mulhouse WP (francia), Grand Nancy Aquatique (francia)

Péntek
Grand Nancy - FTC-Telekom 9-25
Mulhouse WP (Mihály, Forgács) - UVSE 6-17

Szombat

Grand Nancy - UVSE 4-17 (2-3, 1-4, 1-4, 0-6)
Gólszerzők: Pacheco 2, Bachelier, Benlekbir, ill. Varró 4, Szücs 3, Peresztegi-Nagy 3, Aubéli 2, Mácsai E. 2, Lendvay, Szegedi, Tiba

Mulhouse WP (Mihály, Forgács) - FTC 5-18 (1-3, 1-6, 0-5, 3-4)
Gólszerzők: Mihály 2, Bouloukbachi 2, Forgács, ill. Gurisatti 8, Vosseberg 2, Máté 2, Millot 2, Leimeter 2, Kuna, Tóth-Csabai