Női Bajnokok Ligája: UVSE-siker, újvárosi bravúrpont, spanyol dominancia Egerben

2022. december 9. 20:22

A Dunaújváros bravúros döntetlent játszott az olasz bajnok ellen, az UVSE a Hajósban igazi csapatmunkával győzte le a görög Ethnikost, míg Egerben a hazaiak és az FTC is kikapott spanyol ellenfelétől; a Mataróban Keszthelyi-Nagy Rita hat gólt jegyzett.

A padovai csoportban (A) az olasz bajnok Orizzontét tartották a Dunaújváros elleni parti esélyesének - de Mihók Attila ezúttal is kitalált valamit, ami működött. Fiatal csapatán nyoma sem volt a megilletődöttségnek, Dobi Dorina vezérletével 3-0-ra, 4-1-re és 5-2-re is vezetett, élvezte a csatát. A talán meglepett olasz csapat persze kapcsolt, viszont az újvárosiakat dicséri, hogy csupán a második negyed végén állt döntetlen, 6-6 a táblán. Dobi villant még egyet, így a nagyszünetben a mieink vezettek. Fordulás után is folytatta remeklését a Dunaújváros, Horváth Brigitta is vezérszerepet kapott - az Orizzonte végig üldözőszerepre kényszerült, egyszer sem tudott vezetni! A végén kialakult 11-11-es döntetlen tulajdonképpen az olasz együttesre nézve hízelgő, ami mindent elmond a magyar csapat játékáról. Folytatás szombaton a házigazda Padova ellen, amely az egy gólt jegyző Vályi Vandával a soraiban 14-6-ra győzte le a holland ZVL 1886 együttesét.

Egerben (B-csoport) a Sabadell sajnos hamar igazolta az erejét: különösen hátul volt összeszedett, Laura Ester kapuját mindössze öt alkalommal tudta bevenni az FTC, amely végig hátrányban volt. A 10-5-ös vereség után sincs tragédia, szombaton a Mataro ellen lehet/kell javítani.

Fotó: MTI/Komka Péter

Az ellen a Mataro ellen, amely az Egerrel szembeni esti meccsen az első negyedben úgy vezetett 5-2-re, hogy soraiban Keszthelyi-Nagy Rita négy góllal kezdett. A folytatásan ugyan talán jobban felvette a versenyt ellenfelével Sike József együttese, de végül szorossá nem tudta tenni a meccset, 13-5-re kapott ki – válogatottunk csapatkapitánya hat gólig jutott a spanyol csapatban.

A Hajós-uszodában bravúrosan kezdett az UVSE az előző idény Euro Kupa-győztese ellen, hiszen Baksa Vanda duplájával, Aubéi Tekla és Szücs Gabriella találataival, jó védekezéssel, Magyari Alda védéseivel a 15. percben 4-0-ra vezetett. A folytatásan sem volt gond sokáig, hiszen 7-3-as volt az előny - ekkor azonban jött egy olyan hullámvölgy, mint legutóbb az Eger elleni bajnoki elején, így négy perc sem kellett a görög ellenfélnek, hogy egyenlítsen. Benczur Márton nem véletlenül fogalmazott úgy, hogy fiatal csapata rapszodikus még - az utolsó, mindent eldöntő negyedben mindenesetre kellő energiával csapott bele. A vérszagot érző rivális nem bizonyult könnyű ellenfélnek, de Szegedi Panni, Faragó Kamilla és Hajdú Kata villant, hátul ismét összeállt a retesz - ezeknek hála 10-8-as győzelem lett a vége! Mint az UVSE esetében legutóbb is láthattuk, a csapatmunka maximális diadala volt a siker kulcsa, és sokat, nagyon sokat érhet! Szombaton a Mediterrani elleni összecsapás következik - a spanyol alakulat a Glyfada elleni 10-9-cel kezdett, avagy az első nap két győztese kerül majd szembe.

A római D-csoportban az Olympiacos és a házigazda kezdett győzelemmel.

Minden mérkőzést lehet követni a LEN TV-n élő streamen, az eredményeket pedig itt lehet folyamatosan böngészni.

Női Bajnokok Ligája, csoportbeosztás (december 9-11.)

A-csoport, Padova
Ekipe Orizzonte (olasz), Antenore Plebiscito Padova (olasz), Dunaújvárosi Főiskola, ZVL 1886 (holland)

Péntek
Dunaújváros - Orizzonte 11-11 (4-1, 3-5, 2-3, 2-2)
Gólszerzők: Dobi 5, Horváth B. 4, Szabó N., Garda, ill. Williams 4, Marletta 3, Halligan 2, Bettini, Gagliardi

B-csoport, Eger
Astralpool Sabadell (spanyol), Assolim CN Mataro (spanyol), Tigra ZF Eger, FTC-Telekom

Péntek
FTC - Sabadell 5-10 (1-5, 1-2, 1-1, 2-2)
Gólszerzők: Máté, Gurisatti, Pőcze, Illés, Kuna, ill. van del Sloot 3, Ortiz 3, Ruiz 2, Perez, Gonzalez

Eger - Mataro 5-13 (2-5, 1-2, 0-3, 2-3)
Gólszerzők: Borsi 2, Jancsó, Parkes, Katona, ill. Keszthelyi-Nagy 6, Avegno 4, van de Kraats 2, Sevenich

C-csoport, Budapest
UVSE, NC Glyfada (görög), CE Mediterrani (spanyol), Ethnikos Piraeus (görög)

Péntek
UVSE - Ethnikos 10-8 (3-0, 1-1, 3-6, 3-1)
Gólszerzők: Baksa 2, Peresztegi-Nagy 2, Aubéli, Mácsai E., Szücs, Faragó, Szegedi, Hajdú, ill. Borisova 3, Kontoni, Katsimpri, Chatzikyriakaki, Benekou, Kanetidou

Mediterrani - Glyfada 10-9