Felnőtt Válogatott
Női

Eb 2022, Split: kapott gól nélküli győzelem és harmadik hely a csoportban

2022. szeptember 3. 8:21

Női válogatottunk a várakozásoknak megfelelően könnyedén legyőzte Romániát, és most már tényleg a negyeddöntőre fókuszálhat.

A „Gyerünk, csajok!" kiáltás Gurisatti Grétától a magyar himnusz végén ugyanolyan erővel bírt, mint bármelyik eddigi mérkőzésen az Európa-bajnokságon. Merthogy ez is egy Eb-meccs volt, amelyről már a sorsoláskor tudtuk, hogy biztos győzelmet hoz a számunkra, egyszerűen a két ország vízilabda-hagyományaiból fakadóan.

Ettől függetlenül fel lehetett használni a taktikai elemek gyakorlására is, ezeket egyébként a péntek esti, olaszok elleni kétkapun is próbálgathatta a csapat és a stáb. (A keretből ezúttal Dömsödi Dalma és Garda Krisztina maradt ki, Leimeter Dóra lett így a csapat kapitánya.)

Visszatért a csapatba Szilágyi Dorottya, aki még a németek elleni csoportmeccsen sérült meg, ez örömteli fejlemény volt. A hollandok 28-0-ra győzték le Romániát ezt megelőzően, így valami hasonlóra számítottunk a lányainktól.

Ennek megfelelően alakult az első negyed, 7-0-val alapozta meg a magyar válogatott a kiütéses sikert. A második negyedben Leimeter Dóra ötméteresét védte Dvorzhetska kapus, apró sikerélmény volt ez számára.

_34A2844_RSS.jpg A nagyszünetben 11-0 állt az eredményjelzőn, a meccs nagy kérdése nyilvánvalóan az volt, szerez-e gólt a román válogatott. Ezt Kiss Alexandra akadályozhatta meg, aki Magyari Aldát váltotta a szünetben.

19-0-nál egy emberelőny végigjátszása alkalmával álltak a legközelebb a gólszerzéshez, de Kiss jól fogta a bal sarkot, így elmaradt a gól.

Ahogy később is, 22-0-ra nyert a magyar válogatott és csoportharmadikként lesz ott a negyeddöntőben, ahol Spanyolország lesz az ellenfél.