Női U19-es Európa-bajnokság: elődöntőben a válogatott!

2022. július 9. 17:43

A netanyai női U19-es Európa-bajnokságon szombat délután a vízválasztó összecsapás következett: negyeddöntő Olaszország ellen. Nyugodtan mondhatjuk, a hatalmas tét időszakonként bizony alaposan rányomta a bélyegét a felek teljesítményre, így felettébb hullámzó mérkőzést láthattunk.

Az első félidőt, annak is második részét egyértelműen a Benczur Márton irányította magyar válogatott uralt: Szegedi Panni és Hajdú Kata révén 2-0-ra vezetett, majd Tiba Panna találatával lett 3-1. A 3-2-ről induló második negyedben 7-2-re lépett meg a társaság, amely szenzációsan védekezett, Neszmély Boglárka is kifogástalanul tejesített a kapuban.

Fordulás után változott a játék képe: a kockáztató olaszoknak jött be minden, szép lassan csökkentették hátrányukat, majd a záró menetben az 5-0-s szakasznak köszönhetően egyenlítettek. Hat perc sem volt hátra, amikor „új meccs" kezdődött, s amelyben hátul újra összeállt minden. Elöl pedig fórból, majd akcióból villant egyet Dömsödi Dalma, így 9-7-tel abszolválta a nehéz meccset a válogatott!

Vasárnap a fináléba jutásért játszik, ellenfele Hollandia lesz.

Női U19-es Európa-bajnokság, Netanya
Negyeddöntő

Olaszország-Magyarország 7-9 (2-3, 0-4, 3-0, 2-2)
Gólszerzők: Paganello 2, Spampinato, Leone, de March, Longo, Giuffrida, ill. Hajdú 2, Szegedi 2, Dömsödi 2, Aubéli, Sümegi, Tiba