Világliga európai döntő: szoros vereség a spanyolokkal szemben

2022. április 28. 18:21

Az 5-8. helyért folytathatja a podgoricai Világliga európai döntőben a magyar válogatott, miután 10-9-es vereséget szenvedett Spanyolországtól.

Az első negyeddöntőben nagyon meggyőző olasz játékot figyelhettünk, már 7-2-re is vezett a világbajnok a harmadik negyed után, végül az is belefért számukra, hogy 4-1-re elveszítsék az utolsó negyedet.

A magyar válogatott Märcz Tamás nélkül vágott neki a spanyolok elleni mérkőzésnek, a kapitány a pozitív Covid-tesztje miatt idehaza figyelte az eseményeket.

Rögtön az első támadást center akciógóllal fejezte be a spanyol válogatott, majd Vámos Márton dörgő kapufája után a spanyol kapus hátára, majd onnan a kapuba pattant a labda, 1-1. Csattant a másik oldalon a fa, de onnan „jó helyre", nem sokkal ezután emberelőnyben védett fontosat Vogel Soma, miután azonban folytatódhatott a támadás, Alvaro Granados befejezte, 1-2.

Jól védekezett a spanyol csapat és kiemelkedően védett az első negyedben Aguirre kapus. Sanahuja góljával már 4-1-re mentek jó ismerőseink, akikkel az elmúlt időszakban számtalan mérkőzést játszottunk, jobbára döntetlent a rendes játékidőben, majdnem most is így alakult.

Szépítettünk a szünet után a második támadásunkból, Zalánki Gergő lőtt megúszás után a kapuba, de emberelőnyből Tahull középről szépen fejezte be, 2-5.

Zalánki Gergő unta meg ezt a kényelmetlen helyzetet, majd két támadással később Konarik Ákos lőtt a kapuba, egy gólra jöttünk fel (4-5). Sőt, megfordítottuk a nagyszünetre az állást, köszönhetően Manhercz Krisztián és Vámos Márton bombáinak (6-5).

Egyenlített fordulás után Spanyolország, de Jansik Szilárd remekül húzta be a labdát a hálóba egy fórmegjátszás végén. Alaposan feljavult a magyar válogatott védekezése, de Barroso lövésénél nem volt mit tenni, 7-7.

Vámos vállalta fel a felelősséget, majd Vogel védett hatalmasat, a zárónegyed előtt egy góllal vezetett a magyar válogatott.

8-8 után aztán Vámos lőtt ismét távolról, majd a jobbszélről Vogel Soma kezével együtt ment a kapuba a labda Larumbe lövésénél, 9-9, megjósolhatatlan volt a vége.
3:15-tel a vége előtt ismét a spanyolok tartottak előrébb Munarriz találatával (9-10), aki középről fejezte be az akciót. 1:25-tel a vége előtt rossz passz jött a mieink részéről, majd spanyol kiállítás, amit Vogel Soma hatástalanított, merthogy eljutottak a lövésig, sőt.

Ahogy azt várni lehetett, mi is megkaptuk a fórt, Németh Zsolt kikérte az időt, végigjátszottuk az akciót, de a labda elakadt a spanyol kapusban.

A magyar válogatott így nem jutott a négy közé, azaz nem lesz ott a Szuperdöntőben, amelyet Strasbourgban rendeznek július végén.