Férfi Bajnokok Ligája: javított az OSC, még él a reménye

2022. április 19. 20:12

Varga Dániel csapata jó második félidővel magabiztosan győzte le a szerb Crvena zvezdát (13-9), így a Hannover esetleges botlásával a továbbjutást érő negyedik pozíció is meglehet.

„Ez lesz az utolsó Bajnokok Ligája-mérkőzésünk ebben a szezonban a saját uszodánkban. Nem vagyunk jó helyzetben a csoportban, de meg kell tartanunk a fókuszt, és haladni az utunkon tovább. Három pontot szeretnénk szerezni kedden, a szurkolóink is ezzel lennének elégedettek, egyben szeretnénk a formánkat is élesíteni a Ferencváros elleni magyar bajnoki döntőre. Mint fiatal edző számára megtiszteltetés lesz Dejan Savic ellen meccselni."

Varga Dániel vezetőedző előremutató nyilatkozattal vezette fel a Crvena zvezda elleni csatát. Novemberben, a 2. fordulóban a felek szerbiai összecsapásán Hárai Balázs remeklésével 11-8-ra nyert az OSC, amelynek a Hannover elleni vereség miatt már a meccs előtt sem volt a saját kezében a sorsa. Ettől függetlenül igyekezett az utolsó szalmaszálak egyikébe belekapaszkodni, azaz három ponttal nyomást helyezni a német alakulata, amelyet adott esetben még megelőzhet a táblázaton.

Nos, a szünetben még szoros volt a csata, csupán 5-4-re vezetett az újbudai együttes, ám fordulás után szép fokozatosan felőröte riválisát. Fokozatos lépett el, három, négy, majd ötgólos is volt a különbség - köszönhetően a jó védekezésnek, illetve a kiszámíthatatlan támadójátéknak, a csapatmunkának, amelyet igazol, hogy nyolcan is szereztek gólt. A végén 13-9-re nyert az OSC, egy pontra megközelítette a Hannovert, amely szerdán játszik a Spandau Berlinnel.

Az utolsó fordulóban (május 10.) az OSC a Steaua otthonában játszik, míg a Hannover a Jug Dubrovnikot fogadja.

Férfi Bajnokok Ligája, főtábla, 13. forduló:

Genesys-OSC-Újbuda-Crvena zvezda (szerb) 13-9 (2-1, 3-3, 4-2, 4-3)
Gólszerzők: Burián 3, Manhercz 2, Salamon 2, Hárai 2, Sziládi, Várnai, Aranyi, Tóth M., ill. Tankosic 2, Pjesivac 2, Smiljevic, Raden, Vukicevic, Gajic, Radovic