BENU Női Magyar Kupa: négy között az UVSE, az Eger és a Szentes is

2021. december 5. 15:30

Három csapat csatlakozott a Dunaújvároshoz. A sorozat négyes döntőjét december 18-19-én Sopronban rendezik.

A Szentes a tatabányai 9-8-as győzelmet követően esélyesként várta a hazai összecsapást - nos, Matajsz Márk csapata nem hibázott, magabiztosan győzött, így bejutott az elődöntőbe.

Az UVSE ötgólos előnnyel utazott a Népligetbe, ahol az első negyedben jelezte, nem szeretne asszisztálni egy páratlan bravúrhoz. 3-0-ra nyerte azt a szakaszt Benczur Márton csapata, így összesítésben már nyolcgólos előnyre tett szert. Fel-feljött az FTC aztán egy gólra többször is, de ennél közelebb nem sikerült kerülni, az UVSE ott van a négy között.

Az Eger a Szőnyi úton 8-6-ra nyert, így nagy izgalmakat ígért a felek hevesi ütközete. A harmadik percben 2-0-ra vezetett a BVSC, így rögvest egálnál tartottunk, de az Eger még az első negyedben egyenlített. Kevés gól esett a meccsen, a nagyszünetben 3-3 állt az eredményjelzőn. Innen még bármi elképzelhető volt, de a hazaiak a harmadik negyedben elléptek ismét kettővel, így nagyon nagy hajrára lett volna szüksége a BVSC-nek. És majdnem összejött nekik a 4-0-s bravúrroham! Labdája volt az 5 méteresekhez Petrovics Mátyás csapatának, de az utolsó percben egy támadóhiba és egy Kiss Alexandra-védés meghiúsította ezt - négy között az Eger.

A sorozat négyes döntőjét december 18-19-én Sopronban rendezik.

BENU Női Magyar Kupa, negyeddöntő, 2. mérkőzések

Valdor-Szentes-Tatabányai VSE 8-5 (0-0, 3-3, 4-2, 1-0)
Hevesi 3, Mihály-Kádár, Varga V., Csiszár, Bonca, Dankina, illetve Zink 2, Rajna, Kovács J., Szedlák
(Tejes jegyzőkönyv: itt)
Továbbjutott: a Szentes, 17-13-as összesítéssel.

Tigra-ZF-Eger-BVSC-Zugló 6-7 (2-2, 1-1, 3-1, 0-3)
Menczinger 2, Dobi 2, Jancsó, Hertzka, illetve Farkas T. 3, Kele 2, Mészáros Farkas, Leimeter
Továbbjutott: az Eger, 15-14-es összesítéssel.

FTC-Telekom Waterpolo-UVSE-Hunguest Hotels 6-9 (0-3, 4-2, 1-1, 1-3)
Gólszerzők: Dömsödi 2, Kövesdi, Koopman, Illés A., Vályi V., illetve Rybanska 3, Szegedi 2, Ábel-Antal, Szücs, Keszthelyi-Nagy, Faragó K.
Továbbjutott: UVSE, 23-15-ös összesítéssel.

A Dunaújváros már korábban bejutott a soproni négyes döntőbe a III. kerület legyőzésével.