E.ON NŐI OB I: tovább menetelnek a nemzetközi kupacsapatok

2021. november 3. 20:28

Az UVSE, a Dunaújváros, az FTC és a BVSC negyedik meccsét is megnyerte, így mindannyian 12 pontosak.

A 4. fordulóban sem találkozhattak még a kiírás szerint a nemzetközi porondon érdekelt csapatok - közülük három is idegenben szerepelt.

A Dunaújváros a III. Kerületi TVE otthonában győzött 19-6-ra - a meccs különlegessége, hogy Gurisatti Gréta öt gólt lőtt, de így sem lett a legeredményesebb játékos, hiszen egy másik olimpiai bronzérmes, nevezetesen Szilágyi Dorottya nyolc találatig jutott. Az FTC Szentesen nyert 16-6-ra, itt is egy tokiói hősünk, Illés Anna volt a legeredményesebb négy góllal.

Az UVSE Egerben 5-1-es első negyeddel nyitott, majd még a szünet előtt növelte előnyét, és roppant magabiztosan gyűjtötte be a pontokat. Benczur Márton csapatában Ábel-Antal Dóra és Aubéli Tekla négy gólig, Keszthelyi-Nagy Rita és Rybanska Natasa háromig jutott, míg hazai oldalon Czigány Dóra egymaga ötször volt eredményes.

A BVSC játszott otthon: az újonc Győrt 13-2-re verte, a zuglói gólok kilenc játékos közt oszlottak el.

A Szeged a Tatabánya ellen igazolta, hogy joggal az élmezőny mögé sorolható, hiszen Varga Tamás csapata a Tatabányát magabiztosan múlta felül.

Az 5. fordulót egy hét múlva rendezik, s biztos, hogy utána nem lesz négy százszázalékos csapat, hiszen november 10-én 20 órától FTC-BVSC rangadót rendeznek a Népligetben.

E.ON Női OB I, alapszakasz, 4. forduló

Szegedi NVE-SZTE-Tatabányai VSE 13-6 (2-0, 2-2, 4-2, 5-2)
Gólszerzők: Korom 3, Ráski 2, Szabó K. 2, Tátrai 2, Miklós, Ármai, Botka, Jenei, ill. Zantleitner N. 2, Rajna 2, Szedlák 2

BVSC-Zugló-Győri VSE-Uni Győr 13-2 (3-0, 2-0, 5-2, 3-0)
Gólszerzők: Leimeter 2, Gémes 2, Farkas T. 2, Alaksza D. 2, Kele, Polák, Fekete, Hnatyszyn, Krénusz, ill. Kurucz, Török

III. Kerületi TVE-Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 6-19 (1-6, 2-5, 2-1, 1-7)
Gólszerzők: Koncz 4, Koltay 2, ill. Szilágyi 8, Gurisatti 5, Garda, Mucsy, Szellák, Sümegi, Pál, Somogyvári

Valdor-Szentes-FTC-Telekom Waterpolo 6-16 (1-3, 1-5, 2-2, 2-6)
Gólszerzők: Kövér-Kis 2, Varga V., Forgó, Tyukász, Bonca, ill. Illés 4, Tóth-Csabai 3, Vályi 3, Dömsödi 2, Kövesdi, Máté, Pőcze, Regős

Tigra-ZF-Eger–UVSE-Hunguest Hotels 10-17 (1-5, 3-5, 2-4, 4-3)
Czigány 5, Dobi 3, Weston 2, ill. Ábel-Antal 4, Aubéli 4, Keszthelyi-Nagy 3, Rybanska 3, Szücs, Peresztegi-Nagy, Hajdú