Leány U15-ös Európa-bajnokság, Szentes: kettőből kettő, jöhet a csoportdöntő

2021. június 29. 20:32

A Sike József irányította magyar válogatott Horvátország ellen Hajdú Kata vezérletével 17-8-ra nyert, így csütörtökön 18 órától a csoportelsőségért játszik Oroszországgal.

A Görögország elleni magabiztos győzelem (10-6) után Horvátország ellen játszotta második csoportmeccsét a Sike József irányította válogatottunk. Az első negyedet Hajdú Kata góljaival 2-1-re hozta a társaság, amely igazán a második negyedben indult be. Olyannyira, hogy aztán fordulás után megmaradt a lendület, s ebben az etapban már nyolc találatot jegyzett, kétség sem férhetett, melyik a jobb csapat. Úgy lett 18-7 a vége, hogy nyolc játékosunk is lőtt gólt - az UVSE tehetsége, Hajdú Kata összesen hatszor talált be.

DSC_9170.JPG Szerdán csak a másik, az A-csoportban lesz két mérkőzés, a magyar válogatott csütörtökön 18 órától Oroszország ellen játszik csoportelsőséget eldöntő partit.

A zárt kapus Európa-bajnokság ellenére senki sem marad le a mérkőzésekről, mivel a LEN hivatalos oldalán minden találkozó élőben közvetít. A Szentesi Sport- és Üdülőközpontban pedig egy szurkolói zónát alakítanak ki, ahol egy nagy kivetítőn lehet majd kö­vetni az eseményeket. Kerekes Valéria, az Üdülőközpont ügyvezetője elmondta, hogy a szurkolói zónába két- vagy háromórás úszójegy váltásával lesz lehetőség belépni, 14 óra után pedig a napi belépőjegyekre is alkalmaznak kedvezményt.

DSC_9017.JPG Leány 15-ös Európa-bajnokság, Szentes, 2021.június 27-július 4.

Oroszország-Görögország 13-7

Magyarország-Horvátország 17-8 (2-1, 5-3, 8-3, 2-1)
Gólszerzők: Hajdu K. 6, Kardos L. 2, Kardos D. 2, Lendvai N. 2, Lendvai Z. 2, Zantleitner H. 1, Kiss P. 1, Sóti L 1, ill.