E.ON Férfibajnokság: késhegyre menő ütközet a Szigeten – nagy debreceni hajrá

2020. november 7. 19:55

A KSI óriásit harcolt első pontjaiért, úgy tűnt, révbe is ér, ám a DVSE az utolsó fél percben Stefanidesz Levente (a képen) két góljával fordítani tudott, így 12-11-re nyert. Magabiztosan győzött a Szolnok, a Kaposvár, a BVSC, és kiélezett csatában nyert az OSC is. Vasárnap 16:30-tól Eger-Honvéd parti következik, a mérkőzést az M4 Sport+ élőben közvetíti.

Elképesztő mérkőzéssel vette sorát a szombati sorozat: a KSI közel, nagyon közel járt ahhoz, hogy megszerezze első pontjait, aztán végül nem hogy hármat, egyet sem tudott otthon tartani a Debrecen ellen... Történt, hogy Horváth János legényei remek kezdéssel vezettek 2-0-ra, ám a vendégek fokozatosan vették át az irányítást, és fordítottak. Miroszlav Bajin együttese a második és harmadik negyedet is megnyerve, a negyediket jól kezdve Macsi Martin remek játékával haladtak céljuk felé, avagy 4-4 után 7-4-re, 9-5-re, majd 10-6-ra vezettek. A KSI azonban szokása szerint megállás nélkül harcolt, aminek meglett az eredménye: Dubinák Szabolcs vezérletével 1:25-tel a vége előtt 10-10-re egyenlített! Sőt: Gábor Lőrinc találatával az előnyt is megszerezte a társaság, és már csupán 36 másodperc volt hátra. A Debrecen azonban innen is fordított: Stefanidesz Levente értékesített egy büntetőt, majd a dudaszó pillanatában akciógólt jegyzett, csapata pedig 12-11-re győzött, s így négy ponttal áll a táblázaton.

A folytatásban kevésbé szoros meccsek következtek. A Szolnok a négygólos Filip Filipovics vezérletével kilenc góllal múlta felül a Pécset, a Kaposvár meglehetősen markáns támadójátékkal, 17 gólt szerezve (tíz játékos is betalált) győzött héttel a Miskolc ellen, majd a 9. fordulóból pótolt összecsapáson a BVSC lőtt 23-at a Szentesnek.

Zárásul az OSC 0-3-ról fordított a nagyszünetre UVSE ellen, ám Vincze Balázs együttese nem torpant meg, és a folytatásban is masszívan tartotta a lépést esélyesebb ellenfelével. A hazaiak támadójátéka aztán a záró negyedben domborodott ki, hét gólt szereztek ebben ez etapban, s végül 14-10-zel gyűjtött három pontot. Az újbudaiaknál Tóth Márton, a vendégeknél Molnár Erik és Belényesi Dávid volt a legeredményesebb három góllal.

Vasárnap Egerben a Honvéd lép fel 16:30-tól – a várhatóan izgalmas összecsapást az M4 Sport+ élőben közvetíti.

E.ON Férfibajnokság, 11. forduló
KSI SE-Debreceni VSE 11-12 (2-2, 2-4, 2-3, 5-3)
Gólszerzők: Dubinák 4, Pető 2, Lantos 2, Gábor 2, Szalai, ill. Macsi M. 4, Stefanidesz 3, Macsi P., Süveges, Smitula, Bodoróczki, Tőzsér

Szolnoki Dózsa-PVSK-Mecsek Füszért 18-7 (5-1, 6-2, 4-2, 3-2)
Gólszerzők: Filipovics 4, Pijetlovics 3, Jansik D. 2, Angyal 2, Schmölcz 2, Szeghalmi 2, Nagy Á., Teleki, Konarik, ill. Csaba 2, Rakonjac 2, Zerinváry, Gaszt, Kókai

Kaposvári VK-PannErgy-Miskolc 17-10 (6-2, 3-2, 4-3, 4-3)
Gólszerzők: Vindisch 3, Horváth Á. 3, Juhász-Szelei 2, Kovács O. 2, Langiewicz 2, Dobos, Vadóc, Kakstedter, Mijics, Jajcsinovics, ill. Magyar 3, Hornyák, Berki, Biros B., Lukács, Vismeg Zs., Sisán, Tamir

OSC-Újbuda-UVSE-Hunguest Hotels 14-10 (0-1, 4-2, 3-3, 7-4)
Tóth M. 3, Manhercz K. 2, Salamon 2, Sziládi 2, Csacsovszky E., Bundschuh, Erdélyi, Burián, Dala, ill. Belényesi 3, Molnár E. 3, Kardos 2, Szieben, Vigvári Vince