Világliga: kínai–orosz döntő

2013. június 5. 21:47

A csoportkörben harmadik-negyedik helyen végző együttesek kerültek a fináléba a nők pekingi Szuperdöntőjében.

A kínaiak másodszor is legyőzték az amerikaiakat: a házigazdák a csoportkörben büntetőkkel, most pedig küzdelmes mérkőzésen, összességében biztosan verték meg az olimpiai címvédőt. Az ázsiai együttes végig vezetett – közben az amerikaiak két ötméterest is elbaltáztak –, igaz, 7-4 után az amcsik visszajöttek 7-7-ig, ám a mérkőzés utolsó két gólját a kínaiak lőtték. A másik elődöntőben sajnos nem tudtunk partiban maradni az oroszokkal, vetélytársunk gond nélkül húzta be a meccset.

Az 5-8. helyért zajló találkozókon az olaszok tükörsima győzelmet arattak a kanadaiak ellen, a spanyol–ausztrál meccs viszont derűs izgalmak jegyében telt. 4-1-es hispán vezetést követően négy auszi gól következett, majd a harmadik rész végén ismét csak az olimpiai ezüstérmes vezetett kettővel, ám a londoni bronzérmes tengerentúliak egyenlítettek, így a büntetődobások döntöttek. A spanyolok céloztak jobban, az ausztrálok két nap alatt a második szétlövést bukták el.

Eredmények
HUN_4683.jpgElődöntők: Oroszország–Magyarország 12-9, Kína–Egyesült Államok 9-7
Az 5-8. helyért: Spanyolország–Ausztrália 14-13 (büntetőkkel), Olaszország–Kanada 13-9