Férfi Világliga Szuperdöntő: győzelem Japán ellen, csoportmásodik a csapat

2019. június 20. 17:47

A Märcz Tamás irányította férfiválogatott négygólos, 13-9-es győzelmet aratott Japán felett a belgrádi Férfi Világliga Szuperdöntőjének harmadik, egyben utolsó csoportmérkőzésén. Az együttes másodikként zárt csoportjában, így a pénteki negyeddöntőben Ausztráliával találkozik.

Férfiválogatottunk csütörtökön délután az A-csoport második pozíciójáért szállt harcba Japánnal, a Férfi Világliga Szuperdöntőjének harmadik játéknapján. Märcz Tamás ezúttal Dőry Farkast és Gór-Nagy Miklóst nem nevezte az összecsapásra, akik a lelátóról szorítottak társaikért, és azért, hogy ezúttal ne szakadjon le az ég a belgrádi Tasmajdan-uszoda felett...

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést Märcz Tamás legénysége, az első minutum végén Német Toni juttatta vezetéshez férfiválogatottunkat, majd újabb egy perc elteltével Bátori Bence váltott gólra biztos kézzel egy ötméterest. A magyar válogatott duplája felrázta a riválist, előbb Atsushi Arai talált be akcióból, majd Yusuke Inaba értékesítette a Gyárfás Tamás ellen megítélt büntetőt, mellyel döntetlenre módosult az állás. Az első játékrész Nagy Ádám és Yusuke Inaba előnygóljaival zárult, 3-3.

Villámgyors gólváltással vette kezdetét a második felvonás, Atsushi Arai újbb akciógóljára Bedő Krisztián felelt. Hasonlóan alakult a folytatás is, ezúttal Kenta Araki emberelőnyben értékesített találtára szállította Erdélyi Balázs a választ. Majd újfent érkezett Német Toni, aki szemtelen csellel járt túl védője eszén, és vágta be a játékszert a japán kapuba. Menetrendszerűen érkezett azonban a felelet, Yusuke Inaba találatával két negyedet követően 6-6-os döntetlent mutatott a Tasmajdan-uszoda eredményjelzője.

MVLSZ_VL_Ferfi_HUN_JPN_20190620MaD_005.jpgAkárcsak a második játékrészt, a térfélcserét követő etapot is gyors gólváltás indította: Pásztor Mátyás fórgóljára Yusuke Inaba reagált. Pásztor és Német újabb találataival sikerült ellépni kettővel, ám 37 másodperccel a felvonás végét jelző dudaszó előtt Kállay Márk szabálytalankodott, így emberelőnyhöz jutott az ellenfél, Yusuke Inaba pedig annak rendje és módja szerint kilőtte a hosszút, megszerezve ezzel önmaga negyedik, csapata nyolcadik gólját, 9-8.

Jól kezdődött a negyedik negyedik, hiszen az ezúttal feltartóztathatatlannak bizonyuló Német Toni duplája nyitotta az utolsó menetet. A tizenegyedik magyar találat után Kállay Márk is feliratkozott a gólszerzők közé, és nyitotta szét az ollót... A végén még Várnai Kristóf is megvillantotta oroszlánkörmeit, míg a végeredményt Atsushi Arai állította be. Négygólos, 13-9-es győzelmével férfiválogatottunk másodikként zárta az A-csoport küzdelmeit, mindez pedig azt jelenti, hogy a pénteki negyeddöntőben a B-csoport harmadik helyezettjével, Ausztráliával találkozik.