Női Világliga Szuperdöntő: 30 gólos meccsen nyertünk Kanada ellen

2019. június 6. 19:22

A Bíró Attila irányította válogatottunk 16-14-re nyerte meg utolsó csoportmérkőzését, és készülhet a pénteki, hollandok elleni negyeddöntőre, amely 18:30-tól kezdődik majd

1. negyed: Vályi (akcióból, 0-1). McKelvey (akcióból, 1-1). Gyöngyössy (akcióból, 1-2). Christmas (akcióból, 2-2). Szücs (emberelőnyből, 2-3).

2. negyed: Keszthelyi (akcióból, 2-4). Wright (ötméteresből, 3-4). Bekhazi (akcióból, 4-4). Keszthelyi (emberelőnyből, 4-5). McKee (akcióból, 5-5). Keszthelyi (akcióból, 5-6). Lemay-Lavoie (akcióból, 6-6). Keszthelyi (ötméteresből, 6-7). McKee (emberelőnyből, 7-7). Christmas (akcióból, 8-7). Gurisatti (ötméteresből, 8-8). Christmas (emberelőnyből, 9-8). Bekhazi (emberelőnyből, 10-8).

3. negyed: Parkes (akcióból, 10-9). Gurisatti (akcióból, 10-10). M. Eggens (akcióból, 11-10).  Vályi  (kettős emberelőnyből, 11-11). Wriht  (emberelőnyből, 12-11). Gurisatti  (ötméteresből, 12-12). Szilágyi  (akcióból, 12-13). Lemay-Lavoie (emberelőnyből, 13-13).

4. negyed: McKee  (akcióból, 14-13). Keszthelyi (akcióból, 14-14). Szilágyi (akcióból, 14-15). Horváth B. (emberelőnyből, 14-16).
Tekintettel arra, hogy Hollandia 8-7-re legyőzte Ausztráliát, egyszerű volt a képlet: a Kanada-Magyarország összecsapás tétje az volt, hogy ki játszik a negyeddöntőben Olaszországgal, ki Hollandiával, ki kerülhet az amerikai ágra, s ki a másikra.

Természetesen nem a taktikázás jelentette a főszerepet, a mieink igyekeztek bizonyítani, az oroszok ellen mutatott játék csak kisiklás volt. Bíró Attila 15-ös keretéből ezúttal Csabai Dórát és Faragó Kamillát nem nevezte a mérkőzésre. A mérkőzése előtt a nemzetközi sportági halhatatlanokat tömörítő szervezet, a International Swimming Hall of Fame tagjai közé választott sportdiplomatánkat, Salamon Ferencet köszöntötte Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, és a Duna Aréna közönsége.

MVLSZ_VL_noi_day3_2019_0606_MaD_030.jpgS hogy az miként alakult a meccs? Maradjunk annyiban, meglehetősen érdekesen… Az első negyeddel még nem volt probléma, megúszásgól, centergól, egy fór is bement, és odaát csak kétszer voltak eredményesek. No, de ami eztán jött… Nyolc, azaz nyolc gólt lőtt Kanada a második negyedben, totálisan romba döntve a védelmünket, Kasó Orsolya kapust. Keszthelyi Rita egymaga négy gólt szerzett ebben a periódusban, voltaképpen ő tartotta életben a reményeket.

MVLSZ_VL_noi_day3_2019_0606_MaD_025.jpgA 10-8-as kanadai vezetésről induló második félidő elején Parkes Rebecca és a megúszó, a ziccerét ezúttal gólra váltó, amúgy érezhetően óriási bizonyítási vággyal pólózó Gurisatti Gréta révén hamar egyenlítettünk, majd afféle teniszmeccsé avanzsálódott a parti. Ahhoz képest, hogy a rossz emlékű 2017-es hazai vb-n 6-5-re nyert Kanada, itt csak jöttek, jöttek a gólok. Persze, ebben nyilván az új szabályok is szerepet játszottak.

A nagy adok-kapokból aztán a hatékony támadójátékunknak hála mi jöttünk ki jobban, a fontos pillanatokban helyén volt a lányok szíve, így 16-14-re hozták a mérkőzést. Mindez azt jelenti, hogy a csoportban a harmadik helyen végzett a csapat, és pénteken Hollandiával találkozik a negyeddöntőben.
Női Világliga Szuperdöntő, Budapest, Duna Aréna
Csoportmérkőzések, 3. forduló

KANADA-MAGYARORSZÁG 14-16 (2-3, 8-5, 3-5, 1-3)
Vezette: Ohme (német), Johnson (ausztrál)

Kanada: C. Wright - Lemay-Lavoie 2, E. Wright 2, M. Eggens 2, McKelvey 2, Christmas 2, Fournier. Csere: Sohi, McKee 2, Bekhazi 2, Crevier, Paul, Vulpisi (kapus). Szövetségi kapitány: David Paradello

Magyarország: Kasó - Szilágyi 2, Szücs 1, Illés, Keszthelyi 5, Vályi 2, Gyöngyössy 1. Csere: Parkes 1, Gurisatti 3, Horváth B. 1, Rybanska, Garda. Szövetségi kapitány: Bíró Attila