Harmadik meccsen dől el az Euro-kupaindulás, kilencedik a Pécs

2019. május 17. 20:27

A nemzetközi kupaszereplést érő ötödik pozíció megszerzése volt a tét pénteken este a Szőnyi úton. Akárcsak az egyik fél második győzelméig tartó párharc első felvonásán, úgy ezúttal is alaposan megküzdöttek egymással a csapatok. Az első játékrész 2-2-es döntetlennel ért véget, nagyszünetben pedig 4-4 áll a Laky-uszoda eredményjelzőjén. Térfélcserét követően aztán sikerült a házigazda zuglóiaknak meglépnie (4-2), ám a negyedik negyedben Sztojanovics Ognjen duplájával visszazárkóztak a vendég borsodiak (8-8). A 9-8-as végeredményt Várnai Kristóf állította be akcióból az ötödik minutumban, így az Euro-kupaszerepléssel járó ötödik helyről a harmadik felvonás dönt.

Eközben Mecsekalján eldőlt a kilencedik hely sorsa. Ámbár az első nyolc perc végén még 2-2 volt az állás, a folytatásban megléptek Lukács Gergely tanítványai, akiknek sikerült is ezt az előnyt megőríznie a találkozó végéig. A házigazda Pécs végül 7-6 arányban múlta felül a Kurca-partiakat.