A BVSC a női bajnokság bronzérmese

2019. május 4. 19:21

Petrovics Mátyás csapata a harmadik, ki-ki összecsapáson 9-7-re győzte le az FTC-t.

A Laky-uszodában az FTC, a Komjádi-uszodában a BVSC győzött markáns játékkal – nagy kérdés volt, a mindent eldöntő harmadik találkozón milyen karakterű parti vár a felekre. Nos, egy ideig úgy tűnt, a Fradi ismét idegenben hozza azt a szintet, amit a hosszú, Béres Gergely vezette munka folyamán elért. Bujka Barbara állt csapata élére, centerben remekelt, fórból talált be, 3-2-re hozták a vendégek az első negyedet.

De aztán jött a zuglói henger! A második negyedben Takács Orsolya akciógólja adta meg az alaphangot, és ugyan Gémes Anettnek volt erre válasza, de Farkas Tamara, ismét Takács Orsolya, Leimeter Dóra és Varga Viktória talált be Kasó Orsolya kapujába, így 5-1-re nyerte az etapot a BVSC.

bvscftc3meccs2.jpgTérfélcsere után taktikus játékkal őrizte előnyét, sőt végül rátette egyet, s 9-5-re vezetett a záró menet előtt. Ezt a Fradi afféle szépségtapaszként 2-0-ra megnyerte, igazolva, hogy erre a szezonra tényleg tovább fejlődött, ám a BVSC jobb volt, és 9-7-es sikerével megszerezte a bronzérmet, amelyet Vári Attila, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, és Kovács Zoltán, főtitkára akasztott a lányok nyakába.

bvscftc3meccs3.jpgNŐI OB I.
A 3. helyért, 3. mérkőzés
BVSC-Zugló–FTC-Telekom 9-7 (2-3, 5-1, 2-1, 0-2)
Leimeter 3, Takács O. 2, Farkas T. 2, Kuna, Varga V., ill. Bujka 3, Gémes 2, Kövesdi, Huszti
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1, a BVSC javára

A 7. helyért, 3. mérkőzés
Szeged SZTE–RB-Tatabánya 4-3 (0-2, 2-1, 0-0, 2-0)
Lengyel A. 2, Lengyel D., Damnjanovics, ill. Keresztes, Petik, Szedlakova
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2-1, a Szeged javára